Az LMP petíciót indít az interneten a helyi iparűzési adó felfüggesztése ellen, mert az szerintük csődbe vinné az önkormányzatokat - mondta keddi online sajtótájékoztatóján a párt társelnöke.
"Ne hagyjuk kifosztani magunkat!" - fogalmazott Schmuck Erzsébet -,"közös erővel védjük meg otthonunkat, hogy legyen élhető, fenntartható a település, ahol lakunk".
A politikus hátborzongatónak minősítette a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökének javaslatát, amelynek megvalósítását a kormány is fontolgatja, mondván, ezzel támogatná a vállalkozásokat.
Schmuck Erzsébet szerint azonban ez a nehéz helyzetbe került társaságokon nem segítene, de "mindannyiunk életét megkeserítené". Az önkormányzatok ugyanis nem tudnák finanszírozni a tömegközlekedést, a közvilágítást vagy a bölcsődéket. Mindössze néhány multi járna jól azzal, ha 800 milliárd forintot vonnának ki a rendszerből - jegyezte meg a politikus.
Az LMP ehelyett azt javasolja, hogy a kormány inkább fizessen rendes bérpótlékot a bajba került munkavállalóknak, csökkentse vagy törölje el a szociális hozzájárulási adót a mikro- és kisvállalkozások számára, az egyéni vállalkozóknak is nyújtson kamat nélküli hitelt vagy vissza nem térítendő támogatást, emelje kilenc hónapra a munkanélküliek járadékát, és ne vonja el, hanem pótolja az önkormányzatok forrásait.
Petíciót indít az LMP az iparűzési adó felfüggesztése ellen
Létrehozva
A párt ehelyett azt javasolja a kormánynak, hogy inkább nyújtson valódi, anyagi segítséget a bajba került munkavállalóknak, vállalkozásoknak.
Ez is érdekelhet
Villanyoszlopnak hajtott egy autó Miskolcon - frissítve
A Miskolci utcába riasztották a tűzoltókat a balesethez Szirmán. A helyszínre mentő is érkezett. Az utcát lezárták, várhatóan holnap reggelre áll helyre a forgalmi rend.
Forgalomkorlátozás a Szalamander idején
Szerdán a Miskolci Egyetem végzős hallgatóinak Szalamander felvonulása miatt 20:50-től várhatóan 21:05-ig a Tiszai pályaudvar irányába villamosok helyett villamospótló autóbuszok közlekednek a Malomszög utca és a Tiszai pályaudvar között.
Mostantól két héten át aszfaltozzák a 26-os út Miskolcon átvezető szakaszát
A HE-DO Építő Zrt. kivitelezésében újul meg a 26-os út Miskolc Plázától a Szentpéteri kapun át a „Miskolc vége” tábláig tartó szakasza.
Ilyen a miskolci rendész élete
A város lakóinak védelme, gyors segítségnyújtás, és a közbiztonság folyamatos erősítése – ezeket a célokat fogalmazta meg a Miskolci Önkormányzati Rendészet. Bepillantottunk egy napjukba.