Ugrás a tartalomra

Amikor a katonák szíve is meglágyul

Létrehozva
Több mint száz ajándékcsomagot gyűjtöttek össze a miskolci katonák, az adományt csütörtökön adták át a Magyar Vöröskereszt vezetőjének a Hatvanötösök útján található toborzóirodában.

Ruhanemű, játék, könyv, édesség – nem és életkor szerint állították össze szeretetcsomagjaikat a hivatásos és tartalékos katonák. Több mint száz ilyen csomag gyűlt össze, felcímkézve, hogy a Vöröskereszt könnyebben és célzottabban tudja azokat szétosztani a családok között.

– Nagy szeretettel csomagolták katonáink és családjaik az ajándékokat. Igyekszünk mindig figyelni arra, miben és hogyan tudunk segíteni – fogalmazott Nagy Géza őrnagy, a miskolci toborzóiroda vezetője.

Preview Image
Juhász Ákos képgalériája

A két szervezet között nem újkeletű az együttműködés, több éve kezdtek el közös véradásokat, adományozásokat, más közös programokat szervezni. A jövőre 140 éves Magyar Vöröskereszt a honvédség civil partnere; egészségügyi és egyéb szociális feladatokat is ellát mellette – mutatott rá Grubert Roland.

– Abaúji területre, Encs környékére visszük el az ajándékaikat – tudtuk meg a megyei igazgatótól, aki nagyra értékelte a borsodi, miskolci katonák eddigi segítségnyújtását.

Kép

Rámutatott: a következő két hét nagyon sűrű lesz számukra, hiszen több helyen – a Vöröskereszt irodáiban, Győri kapui központjukban – gyűjtenek még adományokat, illetve nagyobb áruházakban is ott vannak önkénteseik, hogy átvegyék a vásárlóktól a tartós élelmiszercsomagokat. Minden felajánlást szeretnének december 24-éig eljuttatni a rászoruló családokhoz, folyamatosan szállítják is az ajándékokat miskolci és vidéki helyszínekre.

– A gyűjtést nem megnehezítette, hanem átalakította a járványhelyzet. A nagysikerű Szeretet Sütigyárat például nem tudtuk megnyitni idén. És azt is látjuk, hogy az egyébként is szociálisan rászoruló családokat a járvány még jobban megviselte, hiszen nem rendelkeznek tartalékokkal – emelte ki Grubert Roland.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Avasi útfelújítás
Folytatódik az Avas főútjának teljes körű felújítása nyáron is
Miskolc
Miskolcon az útfelújítási program végrehajtása alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.
Összeült Miskolc közgyűlése: járatseriff-beszámoló, ingatlaneladások, hitelkeret-emelés – élő videó
Miskolc
Kövesse velünk élőben Miskolc város közgyűlését reggel 7 órától. Szó esik többek között a folyószámla-hitelkeret emeléséről, önkormányzati ingatlanok értékesítéséről, óvodai csoportösszevonásokról, járatseriff-rendszer működéséről, valamint a Városi Klímaszerződés előrehaladásáról.
Villanyoszlopnak hajtott egy autó Miskolcon - frissítve
MiskolcBaleset
A Miskolci utcába riasztották a tűzoltókat a balesethez Szirmán. A helyszínre mentő is érkezett. Az utcát lezárták, várhatóan kedd reggelre áll helyre a forgalmi rend.
Szalamander
Forgalomkorlátozás a Szalamander idején
MiskolcOktatás
Szerdán a Miskolci Egyetem végzős hallgatóinak Szalamander felvonulása miatt 20:50-től várhatóan 21:05-ig a Tiszai pályaudvar irányába villamosok helyett villamospótló autóbuszok közlekednek a Malomszög utca és a Tiszai pályaudvar között.