Ungár Péter szerint abszurd, hogy miközben a teljes vendéglátóipari szektor zárva, a többnyire Fideszhez közeli üzletemberek által működtetett kaszinók nyitva tarthatnak.
Ugyanis a kaszinóban ugyanúgy tud terjedni a koronavírus, mint egy étteremben vagy egy bárban, ezért indokolatlan a nyitva tartásuk - indokolta a javaslatot.
Felidézte, hogy korábban kérdéssel fordult a kormányhoz. Arra volt kíváncsi: mi az oka, hogy az éttermekkel és szállodákkal ellentétben a kaszinók nyitva tarthatnak. Azt a választ kapta, hogy azok nem vendéglátóipari egységek.
Az LMP szerint a veszélyhelyzetben mindenkinek egyenlően kell viselnie a gazdasági hátrányokat. Ezért arra kérnek mindenkit, aki szerint fontos a vírussal szembeni védekezés, hogy támogassa a törvénymódosítást - mondta az ellenzéki politikus.
A kaszinók bezárását kezdeményezi az LMP
Létrehozva
Az LMP országgyűlési frakciója törvénymódosítást nyújt be a parlamentben a kaszinók bezárása érdekében - jelentette be a párt országos elnökségének titkára vasárnap online sajtótájékoztatón.
Ez is érdekelhet
Pénteken sem érdemes megszokásból vezetni Miskolc útjain
Itt-ott félsávos lezárásokkal és terelésekkel kell megbirkózniuk a városban közlekedőknek péntek reggel.
Oda kell állni a kiszolgáltatottak oldalára
Miskolcon folytatta országjárását a Demokratikus Koalíció elnöke csütörtökön. Dobrev Klára a Tudomány és Technika Házában arról beszélt, hogy nem királyt akarnak váltani, hanem a királyságot döntenék meg.