Ugrás a tartalomra

Nem mostanában fogja megszerezni a jogsit

Létrehozva
… A kormányzati járványügyi intézkedésekkel összhangban ugyanis – határozatlan ideig – felfüggesztik a járművezetők és közlekedési szakemberek vizsgáit.
Kép

Várnia kell annak, aki a következő időszakban készült volna vezetői engedély megszerzéséhez szükséges vizsga letételére. A március 8-án életbe lépő korlátozások között felfüggesztik a járművezetők és közlekedési szakemberek vizsgáit is. Nemcsak a vizsgákat érinti a korlátozás, hanem alkalmassági vizsgálatokat és az utánképzéseket is – írja a Vezess.hu.

Az intézkedés a közúti, a vasúti, a hajózási és a légügyi (drón-) területet egyaránt érinti, és kiterjed a pályaalkalmassági vizsgálatok elvégzésére is. A befizetett vizsgadíját senki sem veszíti el, a vizsgák új időpontjáról az érintettek a képző szervezetektől kapnak tájékoztatást – közölte a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft.

Ami még szintén biztos: az autószervízek nyitva tarthatnak hétfőtől is. A Magyar Közlönyben megjelent szabályok egyértelműek: „A személyes megjelenést igénylő szolgáltatás céljára szolgáló helyiség vagy helyszín köteles zárva tartani, kivéve a járműszerviz szolgáltatás, a mezőgazdasági és iparigép-szerviz szolgáltatás, a háztartásigép-szerviz szolgáltatás, az épületgépészeti szolgáltatás.

Az autókereskedések is nyitva maradhatnak, de értékesítési tevékenységet magánszemélyek részére nem végezhetnek, csak jogi személyeket szolgálhatnak ki.

Ez is érdekelhet

Nehéz helyzetben a Supersum, rendkívüli gyűjtést rendeznek májusban
Miskolc
Eddig ők segítettek, most ők kérnek segítséget: kisbuszra gyűjt a Supersum alapítvány, hiszen működésükhöz elengedhetetlen a jármű, az összegyűjtött adományokat máshogy nem tudják eljuttatni a rászorulóknak.
Mutatjuk, ideiglenesen hol keresse a forgalmas belvárosi buszmegállókat
Miskolc
A munkálatok előreláthatóan egy hónapig tartanak.
Lakás égett Miskolcon
MiskolcBaleset
A Soltész Nagy Kálmán utcában csaptak fel a lángok.
Erre számítsunk az MVK-nál a régiségvásár alatt
Miskolc
Március 1-jén, vasárnap 07:00 és 15:00 óra között a régiségvásár, valamint karbantartási munkálatok miatt vágányzár lesz a Tiszai pályaudvar és az Újgyőri főtér között.