Ugrás a tartalomra

MSZP: vissza nem térítendő támogatásokkal segítsék a vállalkozásokat!

Létrehozva
Az MSZP vissza nem térítendő támogatást és a hitelmoratórium meghosszabbítását követeli a mikro-, kis- és középvállalkozások megsegítésére - mondta az ellenzéki párt országgyűlési képviselője vasárnap, a Facebookon közvetített sajtótájékoztatón.

Szakács László hangsúlyozta, a kormánynak nem hitelt kellene kínálnia a magyar vállalkozásoknak, hanem vissza nem térítendő támogatásokat, hiszen arra van elegendő forrás.

"Miért csak a Mészárosnak meg az oligarcháknak jár vissza nem térítendő támogatás?" - kérdezte a szocialista politikus.

Kiemelte, az MSZP arra is felszólítja a kabinetet, hogy mindaddig hosszabbítsa meg a júliusban lejáró hitelmoratóriumot, amíg a vállalkozások teljes biztonsággal ki nem tudják fizetni az eddig felvett hiteleket.

Szakács László emellett azt javasolta, hogy az adóhivatal ne most ellenőrizze a talpon maradt vendéglátóhelyeket. A nagyvonalúság ebben a helyzetben valószínűleg munkahelyeket, vállalkozásokat menthet meg - tette hozzá.

Ez is érdekelhet

DVTK Fotó: DVTK
Megúszta egy négyessel a Diósgyőr
MiskolcSport
A DVTK a listavezető ellen lépett pályára. Az ETO FC vendége volt a DVTK.
Medvét láttak Lillafüreden
MiskolcKörnyezet
A Szent István barlang fölött jelent meg a medve a beszámoló szerint.
Képgaléria
DVTK HUNTHERM - NKA Universitas Pécs 60-66
Az ezüst felé mozdult el a Diósgyőr
MiskolcSport
A DVTK HunTherm az aranycsatában hazai pályán játszott. Az NKA Universitas Pécs együttesét fogadta a DVTK HunTherm.
Madárgyűrűzéssel és látványetetéssel készül az állatkert a madarak és fák napjára
MiskolcKörnyezet
A fák susognak, a madarak dalolnak, a természet titkai rád várnak - hívogatja az érdeklődőket a Miskolci Állatkert a május 10-ei rendezvényre.