Ugrás a tartalomra

Szemétszedés a tisztább Bükkért

Létrehozva
Mintegy harminc köbméter szeméttől tisztították meg a terepet Pereces külterületén. Sokan részt vettek a szombat délelőtti szemétszedő akción, amit Serbán Zsolt bükki tisztasági nagykövet szervezett.
Preview Image
Szemétszedés Perecesen a tisztább Bükkért | Mocsári László képgalériája

Használt pelenkák, ruhák, pezsgősüvegek, gumiabroncsok, WC-ülőkék – felsorolni is nehéz mi minden rejtőzött a szemétkupacok között.  A sikeres akcióhoz azonban a jó időre is szükség volt, hiszen a Bükk lábánál fekvő külterületen, a meredek domboldal és a sűrű növényzet is nehezítette a szemétszedést.

Bazin Levente a terület önkormányzati képviselője két konténert hozatott, valamint zsákokat, kesztyűket biztosított a résztvevőknek.

Kép

-Az akció eredményes volt, sokan eljöttek, mintegy 30 köbméter szemét gyűlt össze – mondta a képviselő - de még így sok hulladék maradt, ezért havonta legalább egyszer biztosan szervezünk majd hasonló akciót a külvárosi részeken. A konténerek elszállítását a Mirehu Nonprofit Kft. vállalta, a nagyméretű lomokat a Városgazda viszi el.

Bazin Levente köszönetét fejezte ki mindenkinek, aki részt vett az akcióban, különösen a szemétszállítócégnek amiért alacsony áron vállalták a konténerek elszállítását. 

Ez is érdekelhet

Extra ZOO járatok indulnak a Miskolci Állatkertbe
Miskolc
A június 26-i (pénteki) „Nyáresti séta az állatkertben” programhoz igazodva az MVK Zrt. alapmenetrenden felüli, extra ZOO járatokat indít a Miskolci Állatkertbe, ezzel segítve a látogatók kényelmes utazását.
Képgaléria
Szalamanderen búcsúztak a végzős egyetemisták
Fáklyafényben búcsúztak az alma matertől a végzős egyetemisták
MiskolcOktatás
Van egy este minden évben, amikor Miskolc egy kicsit más arcát mutatja. Amikor a város utcáin fáklyák fénye lobban fel, régi diáknóták csendülnek fel, és a végzős hallgatók egy különleges hagyomány részeként búcsút vesznek egy életükre meghatározó időszaktól. Ez a szalamander.
Vízosztás
Ivóvízosztással és párakapukkal segít a miskolci önkormányzat
Miskolc
Nyakunkon a harmadfokú hőségriasztás.
Tovább fokozódik a kánikula
Miskolc
Ma meleg, holnap nagyon meleg lesz.