Ugrás a tartalomra

Menetrendi változások május 3-tól

Létrehozva
A hétről hétre alakuló járványhelyzet, az iskolába és munkába járás révén felmerülő utazási igények, a tapasztalatok folyamatos bővülése alapján év eleje óta rendszeresen finomítja menetrendjét a városi közösségi közlekedés szolgáltatója.
Kép

Az MVK Zrt. mint önkormányzati cég a karanténszabályok, a finanszírozási korlátok és a tulajdonos város közérdekű elvárásainak összehangolása érdekében korrigálja újra meg újra, a valós helyzethez, a napi utazási statisztikák tanulságaihoz mérten a buszok-villamosok számát, indulási idejét, követési távolságát.
 
Munkanapokon
 
az 1B-s autóbusz:            
Berekaljáról 6:00 helyett, 5:55-kor indul;

a 4-es autóbusz: 
a Búza térről 5:03 helyett 5:00-kor, Görömbölyről 5:23 helyett 5:20-kor indul;

a 19-es autóbusz:          
Újgyőri főtérről 4:54 helyett 4:53-kor, valamint 21:05 helyett 20:53-kor,
Komlóstetőről 5:07 helyett 5:03-kor, valamint 21:15 helyett 21:03-kor indul;

a 28-as autóbusz:
a Búza térről 5:00 helyett, 5:04-kor, a Tampere városrésztől 5:09 helyett, 5:12-kor indul;

a 43-as autóbusz:            
a Búza térről induló 7:05-ös járat nem érinti a Gábor Dénes megállóhelyet.  A Búza térről 16:35 helyett 16:20-kor indul, a Déli Ipari Park  végállomásról 17:00 helyett 16:45-kor indul a Gábor Dénes megállóhely érintésével.

44-es autóbusz:               
a Centrumtól 5:25-kor, az Auchan Déltől 5:45-kor új járat indul. A Centrumtól  7:25-kor induló járat érinti a Gábor Dénes megállóhelyet. A Joysontól 14:20-kor,  a Centrumtól 14:45-kor induló járat megszűnik. A 44-es autóbusz május 3-tól a következői időpontokban indul:
o   a Joysontól: 10:34, 11:34, 12:34 (10:42, 11:42, 12:42  helyett).   
o   az Auchan Déltől  9:44, 10:39, 11:39, 12:39 (9:47, 10:47, 11:47, 12:47 helyett),
o   a Centrumtól 10:03, 10:56, 11:58-kor (10:06 11:06 12:06 helyett)
A Joysontól 15:20 helyett 14:50-kor, a Centrumtól 15:45 helyett 15:10-kor, a Joysontól 16:20 helyett 16:00-kor, az Auchan Déltől 16:20  helyett 16:25-kor  indul
 
 
Munkaszüneti napokon     
         
a 28-as autóbusz:
Búza térről 5:00 helyett 5:04-kor, a Tampere városrésztől 5:09 helyett, 5:12-kor indul.          


Munkanap és munkaszüneti napokon

a 14-es autóbusz:           
a Repülőtér/Bosch végállomásról 4:10 helyett, 4:05-kor, a Hejő-park végállomásról munkanapokon 4:44 helyett 4:30-kor és munkaszüneti napokon 4:40 helyett szintén 4:30-kor indul;

a 15-ös autóbusz:
Ómassáról 7:03-as járat a Diósgyőri Várig közlekedik, majd 7:36-kor (a régi 69-es járat útvonalán) továbbhalad Felső-Majláthra.

Ismét közlekednek a 12G-s, 14G-s autóbuszjáratok.

Új autóbuszvonal kerül bevezetésre 35G-s jelzéssel, mely a Szondi György utca és az Avas kilátó végállomás között fog közlekedni.

Menetrenddel kapcsolatos észrevételüket, véleményüket küldjék közvetlenül az MVK Zrt. ügyfélszolgálatának az iroda@mvkzrt.hu e-mail címre.

Ez is érdekelhet

A természetes élővilágra veszélyes hatást mutattak ki a Szinva egy részén
MiskolcKörnyezetHavaria
Határértéket meghaladó szennyeződést mutattak ki az elszíneződött Szinva-patak egy rövidebb szakaszán – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal.
Színes 62. évadot zárt a Miskolci Szimfonikus Zenekar
MiskolcKultúraSzabadidő
Közel 30 ezer néző, ebből mintegy 14 ezer 18 év alatti, 104 hangverseny. Olaszországi turné, határon túli koncertek, több mint 50 ifjúsági program. Közel 800 eladott bérlet és 16 ezer jegy. Számos állótaps, teltházas koncert és új helyszín – így néz ki a Miskolci Szimfonikus Zenekar 2025/2026-ös évada számokban.
Diplomát kaptak az Állam- és Jogtudományi Kar végzősei
MiskolcBelföldOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
Ünnepélyes diplomaátadó keretében vehették át okleveleiket a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának végzett hallgatói. Az eseményen több száz alap-, mester- és szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgató munkáját ismerték el.
A miniszterelnök után a miskolci polgármester is home office-t rendelt el
MiskolcEgészségSzabadidőKörnyezet
Az előttünk álló napokban extrém hőségre kell felkészülnünk. Ilyenkor a legfontosabb az emberek egészsége – hangsúlyozta Miskolc polgármestere.