Ugrás a tartalomra

Újra elbuszozhatunk a város egyik legszebb részére

Létrehozva
Az utasok kérésére indították újra, de a helyi turizmusban is fontos szerepe van az 5-ös busznak.
Kép
Fotó: Mocsári László

- Lillafüred nagyon keresett városrésze Miskolcnak, mind a városlakók, mind az ideérkező turisták által- véli Orosz Eszter, a Miskolci Idegenforgalmi Marketing Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társaság (MIDMAR) ügyvezetője.
– A járványidőszakban még inkább felértékelődött azoknak a helyszíneknek a szerepe, ahol biztonságosan tölthetünk időt a szabadban. Ilyen Lillafüred is, ahol lehet sétálni, túrázni, különböző programokat szervezni. Azt látjuk, hogy az első napsütéses napoktól számítva rendre megtelik emberekkel ez a városrész.

Kép
5 ös busz, mvk

Emiatt tartja fontosnak az ügyvezető azt is, hogy mind a turisták, mind a miskolciak részére megkönnyítsék oda a kijutást.
- A parkolóhelyek száma korlátozott Lillafüreden, ezért szükséges, hogy legyenek más alternatívák is, amelyekkel kényelmesen és rugalmasan megközelíthető a városrész.
Az egyik ilyen a Lillafüredi Állami Erdei Vasút, ami újra közlekedik – csütörtöktől vasárnapig minden héten. A másik pedig az 5-ös számú autóbusz, ami május 23-ától ismét jár majd Felső-Majláth és Lillafüred között. Az MVK Zrt. pénteki közleménye szerint a döntés az utasigények mentén született.
- Nagyon örülünk ennek, hiszen még több érdeklődőnek nyílik lehetősége eljutni a város egyik legszebb részére – fogalmazott Orosz Eszter.
 

Ez is érdekelhet

A természetes élővilágra veszélyes hatást mutattak ki a Szinva egy részén
MiskolcKörnyezetHavaria
Határértéket meghaladó szennyeződést mutattak ki az elszíneződött Szinva-patak egy rövidebb szakaszán – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal.
Színes 62. évadot zárt a Miskolci Szimfonikus Zenekar
MiskolcKultúraSzabadidő
Közel 30 ezer néző, ebből mintegy 14 ezer 18 év alatti, 104 hangverseny. Olaszországi turné, határon túli koncertek, több mint 50 ifjúsági program. Közel 800 eladott bérlet és 16 ezer jegy. Számos állótaps, teltházas koncert és új helyszín – így néz ki a Miskolci Szimfonikus Zenekar 2025/2026-ös évada számokban.
Diplomát kaptak az Állam- és Jogtudományi Kar végzősei
MiskolcBelföldOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
Ünnepélyes diplomaátadó keretében vehették át okleveleiket a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának végzett hallgatói. Az eseményen több száz alap-, mester- és szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgató munkáját ismerték el.
A miniszterelnök után a miskolci polgármester is home office-t rendelt el
MiskolcEgészségSzabadidőKörnyezet
Az előttünk álló napokban extrém hőségre kell felkészülnünk. Ilyenkor a legfontosabb az emberek egészsége – hangsúlyozta Miskolc polgármestere.