Ugrás a tartalomra

Ismét irtják a szúnyoglárvákat Miskolcon

Létrehozva
A biológiai védekezést június 20-ig hajtják végre.

Ötödik alkalommal vált szükségessé a biológiai irtás a városban - írja szombat délutáni közleményében a miskolci polgármesteri hivatal sajtóosztálya. Ahogyan fogalmaznak, a szúnyoglárvák számára rendkívül kedvező meleg időjárási-, és környezeti tényezők együttes hatása az egyedszámok növekedését eredményezi a kis vízmélységű tenyészőhelyeken. 

A mostani biológiai védekezést június 20-ig hajtják végre, de a szúnyogtenyésző helyeket - a szúnyoglárva írtások után is - biológus szakemberek bevonásával folyamatosan ellenőrzik - zárul a közlemény.

Ez is érdekelhet

Lajos András: Papa különböző hangszereken hegedül
MiskolcKultúra
A Miskolci Nemzeti Színház színművésze, Lajos András önálló estet adott vasárnap este a TTH Latabár termében.
Mutatjuk, hol érdemes óvatosabban közlekedni hétfő reggel
Miskolc
A Miskolci Városgazda több közterületen hibaelhárítási munkálatokat végez, ezért kérik a közlekedők fokozott óvatosságát.
A Macik nyerték a párharcot
MiskolcSport
A hosszabbításban Marklund döntött.
Képgaléria
Több százan járták végig Krisztus nyomán a Városi Keresztutat
MiskolcEgyház
Isten megváltó kegyelme iránti hálájukat fejezték ki ezzel a gesztussal a hívek, de a keresztútjárás megmutatta a közösség összekötő és megsokszorozó erejét is.