Ugrás a tartalomra

Nem lesz hiány a megrendelésekből

Létrehozva
Speciális, nagyformátumú nyomtatót helyeztek üzembe a MIProdukt Kft-nél. 
Kép
Fotók: Beregi László

A Miskolc Holding Zrt. tagvállalataként működő MiProdukt Kft. jelenleg 133 megváltozott munkaképességű embernek biztosít munkát. A tavalyi évben – a világjárvány ellenére – 26 fővel bővült a dolgozóik száma, az új beruházásnak köszönhetően pedig tovább duzzasztható a létszám.

- Nagyságrendileg 12 millió forintos összegről beszélünk a nyomtató, és az egyéb eszközök telepítése esetében – ezt saját forrásból finanszíroztuk – mutatta be a fejlesztés anyagi hátterét Boros Attila, a MIProdukt ügyvezetője. – A gép alkalmas különböző dekorációs célokra: falmatricák, roll-upok, molinók, autómatricák és fóliák gyártására, legyen szó laminált, vagy laminálatlan termékekről. 1,6 méter szélességű és 50 méter hosszú nyomatokat tudunk vele készíteni. Ennek köszönhetően új bevételforrásra tehet szert a cég. Emellett az olyan uniós projektek elvárásait is teljesíteni tudjuk, amelyeket megpályázott a város.

Kép

A beruházásban fontos szerepet játszott a Miskolc Holding Zrt. is.

- Hiánypótló eszközt sikerült beszerezni – mondta a nyomtató átadásán Badány Lajos, Miskolc alpolgármestere. – Az ilyen irányú tevékenységeket eddig kénytelenek voltunk alvállalkozókkal végeztetni. Az, hogy a MiProdukt képes ellátni ezeket a feladatokat, mind a határidők, mind a költségek terén hatékonyabb megoldás.

Kép

A speciális nyomdagép nem csupán a Holding számára gyárt majd: a piacon is elérhetővé válik a szolgáltatás. A gép beszerzése előtt felmérték a piaci igényeket: ez alapján úgy tűnik, nem lesz hiány a megrendelésekből. 

Ez is érdekelhet

Évmilliárdokig úton volt és most a kezünkben tarthatjuk
MiskolcTudományKörnyezet
Meteorit: a kézben tartható kozmosz címmel hallhatnak előadást az érdeklődők a következő Csillagpartyn.
Nyugdíjba ment a hős vakvezető kutya!
MiskolcOktatásEgészségSzabadidőKörnyezet
Nemrég ment nyugdíjba Gyömbér, aki öt évvel ezelőtt a testével védte a gazdáját egy megvadult kutyával szemben. A hős vakvezető kutya a gazdájánál tölti nyugdíjas éveit utódjával, Tangóval.
Afrika-kalandról mesélnek Miskolcon
MiskolcSport
A Budapest–Bamako Rally sivatagi élményeiről tart beszámolót a miskolci EXC Team tagjai a Népkerti Vigadóban március 25-én.

Lajos András: Papa különböző hangszereken hegedül
MiskolcKultúra
A Miskolci Nemzeti Színház színművésze, Lajos András önálló estet adott vasárnap este a TTH Latabár termében.