Ugrás a tartalomra

Akkor és most…: Diósgyőri látkép

Létrehozva
A felvételen a Bodrogi Zsigmond utca egy szakasza látható a diósgyőri várrommal és az evangélikus templommal háttérben a Bükk-kel.
Kép

A fotó pontos korát nehéz megbecsülni, feltehetően a vár 1962-ben kezdődött feltárása körül, de még az újjáépítés kezdete előtt készült. Jól látható, hogy a környék nagyon sokat nem változott, a Bodrogi Zsigmond utca érintett házai könnyedén azonosíthatóak, az új kép helyszínének meghatározásakor a felvételek középpontjában lévő tornyos saroképület volt az egyik, a diósgyőri vár pedig a másik igazodási pont. Jól látható, hogy a régi és az új felvételek perspektívája különbözik, aminek rettentően egyszerű az oka: a fekete-fehér kép minden valószínűség szerint a Táncsics tér 1. szám alatt álló református templom tornyából készült, onnan viszont ezt a panorámát jelenleg egy fa teljes egészében kitakarja.

Kép
Fotó: Juhász Ákos

(Tajthy Ákos szövege, Sáfrány Gy. József képeslapja, Juhász Ákos fotója)

Címkék

Ez is érdekelhet

Ádám Attila Megasztár
„Ha ő nincs, én sem vagyok itt” – Ádám Attila szívszorító vallomása a Megasztárból
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBulvárCelebhírek
A borsod-abaúj-zempléni kis községből robbant be a Megasztár élő show-jába. Ádám Attila göröngyös úton jutott el idáig.
25 órás táncmaraton
Huszonöt év, huszonöt óra, végtelen ritmus
MiskolcKultúraSzabadidő
Negyed évszázados lett a Limited Dance Academy, és nem is akárhogyan ünneplik meg ezt az évfordulót. 25 órán át táncolnak megállás nélkül a diákok.
Elhagyott épület lángolt a belvárosban
MiskolcHavaria
A romos épület oltását már megkezdték a tűzoltók.
Csemege lesz a szomszédvárak csatája
MiskolcSport
A négy napos ünnep sorsolása úgy hozta, hogy október 24-én Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei rangadót játszanak a férfi kosárlabda NB I/B-ben.