A projekt három és fél évvel ezelőtt indult. Vezetője, Tihanyi Bernadett elmondta, eredeti elképzelésük az volt, hogy több mint kettőezer főt helyeznek el a nyílt munkaerőpiacon. – Ehhez képest ténylegesen kettőezer-hatszáztizenhárom embernek találtunk munkát. Emellett pedig több mint tizenegyezer embernek segítettünk, hogy pályázni tudjanak álláshelyekre. Nagyon sikeresnek értékelem a projektet, remek volt az együttműködésünk például a kormányhivatallal – mondta a Kézmű Közhasznú Nonprofit Kft. képviselője, aki hozzátette, kollégáinak sikerült felemelni olyan embereket, akik ma már sikeresek a munka világában.
Csízi Péter, a cég ügyvezetője beszámolt arról, hogy céljuk az volt, főleg a hátrányos helyzetű régióban élő, alacsony iskolázottságú emberek találjanak munkát maguknak, vagy hosszú idő után visszataláljanak a munkaerőpiacra.
Fülöp Attila, az EMMI szociális ügyekért felelős államtitkára a foglalkoztatás szociális szempontjairól beszélt. – A jövedelem biztosítása a cél. Legutolsó adataink szerint 4,7 millió foglalkoztatott van az országban. Ez növekedést jelent, főleg a tavalyi adatokhoz képest – mondta.
Csöbör Katalin országgyűlési képviselő kiemelte, hogy noha tizenhét megyében zajlottak ilyen programok, szakmailag, bevonandó ügyfélszámban, illetve pénzügyileg is a borsodi volt a legnagyobb projekt országos szinten. – A válság okozta gazdasági nehézségek enyhítésére ötvenhat helyi vállalkozást segítettünk tizenhétmilliárd forinttal – mondta.
Alakszai Zoltán kormánymegbízott örömét fejezte ki, hogy a korábbi munkahelyhiány helyett ma már a szakképzettség hiánya okozza az elsődleges problémát, ez ugyanis könnyebben orvosolható. Menyhárt Szabolcs főosztályvezető pedig örömtelinek nevezte, hogy míg 2016-ban a közfoglalkoztatottak havi átlagos létszáma több mint harmincnyolcezer fő volt Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, 2020-ra ez a szám a felére csökkent. Hozzátette, Miskolcon az álláskeresők száma 10 év alatt a felére csökkent.