Ugrás a tartalomra

Nyílt nap az Állategészségügyi Telepen

Létrehozva
A Városgazda üzemeltetésében lévő Miskolci Állategészségügyi Telep 145. alkalommal tartja meg nyílt napját augusztus 21-én szombaton, 10:00 és 14:00 óra között a Fonoda u. 16. szám alatt.
Kép
Korábbi felvétel, fotó: Juhász Ákos

A Telep dolgozói jelenleg 61 kutyáról és 14 macskáról gondoskodnak. A nyílt nap tökéletes alkalom arra, hogy az érdeklődők megismerjék az állatokat, és egy simogatás vagy séta segítségével közelebb kerüljenek a bent élő négylábúakhoz. Ha valaki úgy érzi, hosszú távon is törődne valamelyik, sok megpróbáltatáson átesett állattal, és felelősségteljes gazdija tudna lenni, a nyílt napokon örökbefogadásra is van lehetőség.

A sok törődés mellett a látogatók hozzájárulhatnak adományokkal is az állatok életének szebbé tételéhez. A telep dolgozói szívesen fogadnak többek között régi törölközőket, rongyokat, edényeket, fagyasztott húst, rizst, játékokat, nyakörveket és minden olyan eszközt, ami egy kutya vagy macska életében szükséges lehet.

A gazdára váró állatokat és a nyílt nap részleteit itt és itt tekinthetik meg.

Ez is érdekelhet

Rajzpályázatot hirdet az állatkert a Föld napja alkalmából
MiskolcOktatásKörnyezet
„A bolygó, ahol élünk” címmel hirdet rajzpályázatot óvodás és általános iskola alsó tagozatos gyermekek részére a Miskolci Állatkert.
Mutatjuk, mely helyszíneken érdemes óvatosan közlekedni szerdán
Miskolc
A Miskolci Városgazda munkatársai a városban több területen hibaelhárítási munkálatokat végeznek, ezért kérik a közlekedők fokozott óvatosságát.
Öt szettben dőlt el
MiskolcSport
Röplabda, TippmixPro férfi NB I Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés: nagy csatában nyertek a vendégek.
Púpos jövevény született az állatkertben
MiskolcKörnyezet
Újszülött kétpupú tevecsikó ismerkedik a világgal a Miskolci Állatkertben.