Ugrás a tartalomra

Miskolcon járt egy kis Spanyolország

Létrehozva
Elsősorban Spanyolország és Miskolc együttműködési lehetőségei kerültek terítékre pénteken, Hispánia magyarországi nagykövetének Városházán tett látogatásakor. Anunciada Fernández de Córdovat saját tárgyalójában látta vendégül Veres Pál polgármester.

A felek Spanyolország és Miskolc kapcsolatát mélyítették tovább pénteken az együttműködés lehetőségeinek vizsgálatával: szóba került a turizmus, a gazdaság és az ipari befektetések területe. Emellett az oktatási kérdések is fontos szerepet kaptak, amit az is bizonyít, hogy a spanyol fél részéről a terület két szakembere is csatlakozott a meetinghez.

Kép
Fotó: Mocsári László

Anunciada Fernández de Córdova külön kiemelte, hogy nagy örömöt okoz neki a Herman Ottó Gimnázium magyar-spanyol két tanítási nyelvű képzése. Ennek részeként mintegy 80 diák tanulhatja azt a nyelvet, amit világszerte 500 millión beszélnek.

A találkozó elején Veres Pál amellett, hogy köszöntette a vendégeket, sajnálatát fejezte ki, amiért a koronavírus-világjárvány miatt az elmúlt időszakban kevés lehetőség volt a hasonló kapcsolatok ápolására – most azonban be lehet ezeket pótolni.

A nagykövet asszony a nap folyamán részt vett a Miskolci Egyetem tanévnyitó ünnepi szenátusi ülésén, ahol honfitársa, Santiago Cuesta López fizikus vehetett át tiszteletbeli doktori címet, ezt követően tett látogatást Veres Pál meghívására a Polgármesteri Hivatalban.

A polgármesterrel ismerősökként köszöntötték egymást, hiszen a nyáron, amikor Anunciada Fernández de Córdova a Miskolci Egyetem Tudományos Adatelemző Módszertani Központ és Levéltár Nyílt Kutatási Adatforrástár alapkőletétele miatt az Egyetemvárosban tette tiszteletét, már találkoztak.

Ez is érdekelhet

Felelős vízhasználatra kérik a lakosságot
MiskolcGazdaság
Miskolc és a térség ivóvízellátása jelenleg zavartalan.
fotók: Horváth Csongor
A régió kedvenc éttermei egy helyen – érkezik a nyár gasztroeseménye Miskolcon
MiskolcGasztroSzabadidő
Július 4-én ismét a gasztronómiai élményeké és a közös kikapcsolódásé lesz a főszerep a Csengey-kertben.
Vissi Viktória és Éles Vivien, valamint edzőjük, Beregszászi Zsófia. Fotó: magánarchívum
Világbajnok miskolci testépítő hölgyek – így kell ezt csinálni!
MiskolcSportÉletmódEgészségSzabadidő
Miskolcról a világ tetejére: két világbajnok fitneszversenyző története.
Forró hétfő – közel 40 fok is lehet ma
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Hétfőn is marad a rendkívüli hőség, a perzselő napsütésé lesz a főszerep a térségben.