Ugrás a tartalomra

Adómentességet kérnek, hogy zavartalan legyen a vízszolgáltatás

Létrehozva
Kezdeményezheti a közművezetékek adójáról szóló 2012-es törvény módosítását az Országgyűlésnél Miskolc városa – amennyiben a csütörtöki közgyűlésen megszavazzák a Velünk a Város frakció előterjesztését.
Kép
Fotó: Beregi László

Újabb lépést tesznek a miskolci „vízbomba” hatástalanításában – jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján Hegedűs Andrea. A Velünk a Város önkormányzati képviselője felelevenítette: először még szeptemberben hívták fel arra a figyelmet, hogy Miskolc víz- és szennyvízhálózata elöregedett, régi a csőhálózat, megérett a cserére.

– A folyamatos csőtörések a szennyvíz esetében a környezetet, az elfolyó ivóvíz pedig a lakosság pénztárcáját terheli – mutatott rá a politikus.

A probléma forrása az, hogy 2012-ben bevezették a közművezetékek adójáról szóló törvényt, ami megszabja, hogy egy szolgáltatónak mennyit kell fizetnie az államnak a vezetékek métere után. A MIVÍZ éves szinten mintegy 180 millió forinttal adózik. Ez a közgyűlési előterjesztésben leírtak szerint 2019-ben már közel 260 millió forintos mínuszt eredményezett a szolgáltatónál. Ráadásul lehetetlenné teszi a karbantartás, a korszerűsítés zavartalan elvégzését.

– Kérjük a közgyűlés támogatását, hogy az önkormányzat élhessen felterjesztési jogával, amiben a törvény módosítását kérjük. Ez a MIVÍZ hatékony működését segítené elő. A szolgáltató ma már nemcsak a természeti elemekkel, hanem a kormány adópolitikájával is szélmalomharcot vív. Meg kell állítani a szolgáltatók bevételeinek kiesését, amit az állam sem kompenzál. Valódi rezsicsökkentést szeretnénk – zárta a tájékoztatót Hegedűs Andrea.

Ez is érdekelhet

Posztumusz Kartal–Veczán-díjat kapott Kriza Ákos
Miskolc
A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) miskolci csoportja idén tizenötödik alkalommal rendezte meg a Miskolci Nemzeti Estélyt a Zenepalotában.
DVTK HUNTHERM -  Fenerbahçe Opet
Úgy elverték a Diósgyőrt, mint még soha
MiskolcSport
A DVTK HunTherm Euroliga mérkőzést játszott szerda este. A Fenerbahce vendégeként lépett pályára a DVTK HunTherm.
„A jövő a multi-generációs munkahely”
MiskolcTudomány
Népszerű generációkutató volt a miskolci MCC vendége szerdán.
A cigánybáró - kiállítás és előadás a Miskolci Színészmúzeumban
Kitárult A cigánybáró világa
MiskolcKultúra
A Miskolci Színháztörténeti és Színészmúzeumban ezúttal az operettek világa tárult a látogatók elé: A cigánybáró varázslatos története, zenéje és színházi hagyománya elevenedett meg a Thália-ház falai között.