Ugrás a tartalomra

Idén sem lesz Mikulásvonat és Mesebirodalom

Létrehozva
A napokban jelentették be a szervezők, hogy 2020-hoz hasonlóan – a koronavírus-világjárvány miatt – idén sem jár majd a Mikulásvonat és nem nyitja ki kapuit a Lillafüredi Mesebirodalom.

A szervező Diósgyőri Vár Térségének Fejlesztéséért Közhasznú Alapítvány közleménye szerint, bár nincsenek olyan országos vagy helyi korlátozások, amelyek akadályoznák a programok megrendezését, azonban elsősorban az emberek egészségét tartják szem előtt.

„Filozófiánk szerint, az egészség, és az emberi élet védelme mindennél fontosabb, nem írhatja felül semmi más. Sok ember egészségére kell ügyelnünk, hiszen mind a több ezer fős közönségünk, mind a közel százfős társulatunk minden egyes tagja fontos, egyedi és pótolhatatlan.” – mint fogalmaznak.

Éppen ezért, idén sem szervezik meg a népszerű Mikulásvonatot, illetve a Lillafüredi Mesebirodalmat. „Ígérni nem merünk semmit, csak reménykedni. Hogy a huszonkettő, na az lesz a mi szerencseszámunk, és a világ végre fellélegezhet. És újra átélhetjük a csodát, amire mindannyiunknak piszkosul szüksége van már…” – zárják gondolataikat a jövőre vonatkozóan.

(Borítókép: MiNap-archív, Juhász Ákos)

Ez is érdekelhet

Kaotikus zene és monumentális látvány
MiskolcKultúraSzabadidő
Augusztus 29-én, szombaton különleges kulturális program várja a közönséget: a Painting Factory Művésztelep tizenkét fiatal alkotójának nagyméretű festményei mellett kísérleti zene is helyet kap.
Önkormányzati mentőöv az MVK-nak, de szükség van az állami szerepvállalásra hosszú távon
Miskolc
Újabb 900 millió forinttal támogatja az önkormányzat a miskolci közösségi közlekedés működését, miközben szeptember 1-jétől új gyorsjáratokat vezet be és új éjszakai buszokat indít az MVK. Rendkívüli közgyűlést tartottak pénteken Miskolcon.
Képgaléria
Így lesz tökéletesen emlékezetes az utolsó nyári hétvége: ezekkel a programokkal vár Miskolc
MiskolcSportKultúraÉletmódGasztroEgészségSzabadidő
Állatkertek Éjszakája, JátszóTÉR Fesztivál, táncház, TNT-koncert és nyárzáró programok. Ezt kínálja Miskolc hétvégén.