Ugrás a tartalomra

Akkor és most…: A Rákóczi Ferenc utca és a régi Béke mozi

Létrehozva
A régi és az új felvételen a Rákóczi Ferenc utca látható az ekkor még meglévő Szinva-híd felől a Sötétkapu felé nézve.
Kép

Az 1955-ös felvételen éppen a Béke mozi üzemel a jobbra található épületben. A ma Művészetek Házaként funkcionáló létesítmény 1925-ben épült Árva Pál tervei szerint, és 1926-ban költözött át ide az 1916 óta a Széchenyi utcán működő Uránia filmszínház. 1944-ben riválisával, az Apollóval együtt államosították; az Uránia filmszínház Béke mozi, az Apolló pedig Kossuth mozi néven működött tovább. A Béke valamikor az ezredforduló környékén zárt be azt követően, hogy a városban is megjelentek a soktermes multiplex mozik. A Művészetek Házát 2005 és 2006 között Bodonyi Csaba tervei alapján alakították ki kultikus épületben, ahol két moziterem – az Uránia és a Béke terem – is helyet kapott. A kép baloldalán található épület azóta emeletráépítést kapott, a középen található emeletes ház földszintjén pedig a felvétel készítésekor és napjainkban is a Kispipa halászcsárda működik.

Kép

(Tajthy Ákos szövege, Horváth Csongor fotója, a régi felvétel forrása: Fortepan/Kotnyek Antal)

Címkék

Ez is érdekelhet

Kivirágzott több miskolci óvoda és bölcsőde
MiskolcKörnyezet
Ötszáz tő virágot adományozott választókörzete óvodáinak és bölcsődéinek Hollósy András alpolgármester a városnap és a tavasz apropójából.
A jogász válaszol: Termék visszavétele eladó által fogyasztási szerződésben
MiskolcGazdaságEgészség
Miskolci levélírónk keresett meg, kérdezve, hogy az üzletben vásárolt tartós fogyasztási cikket a kereskedő, a vásárlástól számított 3 napon belül köteles-e visszavenni?
Ezer szállal kötődik Miskolchoz
MiskolcSport
Díszpolgárokat kérdeztünk a városnap apropójából: mit jelent számukra Miskolc. Repka Attila birkózó, az 1992-es barcelonai olimpia 68 kilós kötöttfogású bajnoka, világbajnoki ezüst- és Európa-bajnoki aranyérmes, a DVTK birkózó szakosztályának vezetője és edzője 1993-ban kapta meg a díszpolgári címet.
Képgaléria
Soho - olasz napok
Olasz hétvégével indul a szezon a Sohoban
MiskolcGasztroSzabadidő
Megújult tartalommal, még több kényelemmel és még több fénnyel várja a szórakozni vágyókat a tavaszi-nyári időszakban a Soho.