Minden évben december 15-étől a vízügy huszonhárom jégtörő hajója a kijelölt állomáshelyén várja, hogy szükség esetén munkába álljon. A készenléti állapot - az időjárás függvényében - legkésőbb március 1-jén zárul - közölték.
A vízügy szakembereinek fel kell készülniük a folyókon kialakuló jégzajlásra, ami bár természetes jelenség, meglehetősen kiszámíthatatlan és hatalmas károkat okozhat. A jég miatt sokkal gyorsabban és magasabbra emelkedhet a vízszint, mint a nyári árvizek esetén; a Kárpát-medencei gátszakadások legalább harmadáért a jeges ár okolható - írták.
Az éghajlatváltozás miatt ráadásul korábban nem látott, szélsőséges időjárási viszonyok is kialakulhatnak - áll a közleményben.
Készenlétbe állították a jégtörő hajókat
Ez is érdekelhet
Passiójáték és barkaszentelés a diósgyőri plébánián
Virágvasárnapon a legtöbb római katolikus templomban passiójátékkal idézik fel Jézus Krisztus szenvedéseit.
Adamantin Kupa: Tizenhét klub a tizenkettediken
Miskolcon zajlik az Adamantin Kupa nyílt karate bajnokság.
Öt nyeretlen után győzelem
A DVTK II F4R csapata idei első győzelmét aratta. A Sényő FC-ZMB Building ellen diadalmaskodott a DVTK II F4R.
A jogász válaszol: Hiába ítélte meg a bíróság: eltűnt a cég, mi lesz a fizetéseddel?
Miskolci levélírónk leírta, hogy egy kis cégnél dolgozott, ahol a munkaviszonya közös megegyezéssel megszűnt. Felhalmozódott azonban elmaradt munkabér, melyet a volt munkáltatója nem fizetett ki.