Ugrás a tartalomra

Egyedül élő időseknek és gyerekeknek segítenek

Létrehozva
A városházán összegyűlt adományokat a Supersum Alapítvány juttatja el a rászorulóknak.

Kép
Fotó: Juhász Ákos

A miskolci polgármesteri hivatal néhány héttel ezelőtt indított karácsonyi gyűjtés „Idén decemberben tedd te egy kicsit szebbé a karácsonyt!” mottóval. A jótékony akció során a miskolciak és a hivatal munkatársainak felajánlásait várták egyedülálló idősek és rászoruló gyerekek számára.

Ezeket az adományokat adta át szerda reggel Veres Pál polgármester Bernasconi-Bus Katalinnak, a Supersum Alapítvány kuratóriumi elnökének, ez a szervezet juttatja majd el ugyanis a csomagokat a rászorulóknak.

Az akció során gyűjtöttek a Miskolci Állategészségügyi Telep lakóinak is, ezeket a csomagokat csütörtökön adják majd át a telep képviselőinek.

Ez is érdekelhet

Évértékelő összbírói értekezletet tartottak a Miskolci Törvényszéken
MiskolcBelföld
A törvényszéki elnökök jogszabályi kötelezettségüknek tesznek eleget azzal, hogy évente egy alkalommal tájékoztatják az Országos Bírósági Hivatal elnökét és a törvényszék összbírói értekezletét az előző évi működésről, ügyforgalmi és gazdálkodási helyzetről.
Képgaléria
Miskolcon rendezték a „Kínai Híd” országos döntőjét
MiskolcOktatásKultúraSzabadidő
A Miskolci Egyetem adott otthont pénteken a „Kínai Híd” nemzetközi kínai nyelvi és kulturális tehetségkutató verseny magyarországi döntőjének. Az eseményt rekord számú intézmény és hallgató részvételével tartották meg, nyolc hazai tudományegyetem képviselői mérték össze tudásukat a Rendezvényközpontban.
Közösen szépítették a miskolci belvárost
Miskolc
Virágosítás, festés és térrendezés – péntek délután ismét közös munkával szépült Miskolc belvárosa.
Újabb digitális felületen a buszok és villamosok aktuális pozíciója
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Már a MÁV+ felületén és alkalmazásában is elérhetők az MVK valós idejű adatai.