Ugrás a tartalomra

Érkeznek a választási értesítők

Létrehozva
Hétfőn kezdik kézbesíteni a Magyarországon élő 7,8 millió választópolgárnak az országgyűlési választásról és népszavazásról szóló értesítőt.

A Nemzeti Választási Iroda névre szóló küldeményében legkésőbb február 11-ig arról értesíti a választópolgárokat, hogy szerepelnek a névjegyzékben. Ha valaki ezt nem kapja meg, akkor a jegyzőnél (a helyi választási iroda vezetőjénél) jelezheti, aki ekkor új értesítőt állít ki. Az értesítők nyomtatása a január 26-i névjegyzéki állapotnak megfelelően másnap kezdődött meg - tudatja a Magyar Távirati Iroda.

Az értesítő a választópolgár személyes adatai közül csak a nevet, születési nevet, születési időt és a lakcímét tartalmazza.

Tartalmazza továbbá az értesítő a szavazás helyét, idejét, és azt, hogy a választópolgár melyik választókerületben, településen gyakorolhatja választójogát. Jelölik azt is, hogy a szavazókör akadálymentesített-e.

Azoknak, akik még nem nagykorúak, de az április 3-ai választásig betöltik 18. életévüket, ugyancsak most kell megkapniuk az értesítőt.

(Címlapkép: Illusztráció; Fotó: 24.hu)

Ez is érdekelhet

Képgaléria
DVTK Jegesmedvék - Gyergyói HK 1-4
Jobbak voltak a vendégek
MiskolcSport
Jégkorong, Erste Liga, rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés: kikaptak a Macik.
„Isten annyira szeretett minket, hogy elküldte a Fiát”
MiskolcEgyház
Hétfőn kezdődik a nagyhét, amikor a hívek már húsvétra, Krisztus feltámadására, a kereszténység legnagyobb ünnepére készülődnek.
Szinay Szabolcs, Bíró Balázs, Szinay Csaba és Farkas Ádám (balról jobbra). Fotó: magánarchívum
Aranyérmesek a Szinay-testvérek
MiskolcSport
Budapesten rendezték a magyar egyetemi-főiskolai országos birkózó bajnokságot.
Mi Hazánk lakossági fórum Miskolc. Fotó: Mocsári László
Lakossági fórumot tartott a Mi Hazánk Miskolcon
Miskolc
A Mi Hazánk Mozgalom vasárnap kora délután, a miskolci lakossági fórumát megelőzően tartott sajtótájékoztatót a Tudomány és Technika Házában.