Ugrás a tartalomra

Jobb lesz ellenzékben? - érdekes felvetést posztolt Török Gábor

Létrehozva
A politikai elemzők között amolyan "városi legendaként" (mindenki hallott már róla, de bizonyítani nem tudták) merül fel időről időre, hogy egy párt inkább nem akarja megnyerni a választást.
Kép
Fotó: hvg.hu

Péntek este írt pár sort hivatalos Facebook-oldalára Török Gábor politikai elemző, amire azóta több mint hatszázan reagáltak (szombat délelőtti állás) - döntően egyetértő lájkok érkeztek, és legalább ugyanannyian adták jelét kételkedésüknek (nevető fej), mint megdöbbenésüknek (csodálkozó fej).

"Ha belegondolunk abba, hogy az oroszok ukrajnai háborúja miatt mi várhat a választások után a magyar kormányra (beláthatatlan gazdasági következmények, kiszámíthatatlan nemzetközi helyzet), és hogy milyen politikai károkat okozhatna akár a mostani, akár egy új politikai többségnek az elmúlt időszak jelentős állami költekezései után egy fájdalmas megszorító politika, talán az sem lenne meglepetés, ha ezúttal az ellenzékbe kerülés vagy ellenzékben maradás sem számítana annyira rossz forgatókönyvnek..."

Érdekes felvetés, legutóbb talán a 2000-es évek végén a világot megrengető gazdasági válság után hallhattunk hasonló fejtegetéseket Magyarországon - akkor kormányváltás következett.

Mindenesetre rendre előkerül a téma a demokratikus államok modernkori politikatörténetében. A gond csak az vele, hogy egy választást elveszítő politikai erő ritkán vallja be, hogy feltartott kézzel ment csatába, sőt még direkt meg is botlott, csak könnyebb dolga legyen az ellenfeleinek.

Persze attól még érveket lehet sorakoztatni amellett - ahogy Török Gábor is megteszi -, miért lesz nehéz április 3-a után a magyar kormánynak: főleg gazdasági (infláció, állami túlköltekezés, elszállt energiaárak - csak, hogy néhányat soroljunk) és külpolitikai (orosz-ukrán háború, rendezni, tisztázni a kapcsolatot az Európai Unióval, a NATO-val és Oroszországgal) téren kell meghozni gyors és hatékony intézkedéseket.

Ez is érdekelhet

véradás
Véradási időpontok Miskolcon és Borsod megyében
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Több helyszínen szervez véradást jövő héten is az Országos Vérellátó Szolgálat.
A világ egyik legismertebb utazási magazinjában Miskolc
MiskolcBelföldVilágBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódGasztroSzabadidőKörnyezet
A brit magazin 2026-os Green List válogatásában helyet kapott a borsodi megyeszékhely, illetve Bodrogkeresztúr is.
Kánikula jön pünkösdkor
Miskolc
Vasárnap is a napsütésé lesz a főszerep.
Irodalmi és zenei piknik várta a hejőcsabaiakat a Bárczay-kúriánál
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Zenével, versekkel, közösségi programokkal és helytörténeti beszélgetésekkel várták az érdeklődőket szombaton a hejőcsabai Bárczay-kúria parkjában megrendezett Irodalmi és zenei pikniken.