Folytatódik a Villanyrendőrnél található buszmegálló felújítása, a kivitelező munkatársai hétfőn reggel vonultak fel, a munkaterületet körbekerítették és megkezdődött a munka. Ahogyan arról korábban lapunk is beszámolt, a megálló felújítását januárban kezdték meg, ekkor a 2006-ban lerakott, mára teljesen összetöredezett, balesetveszélyessé vált követ távolították el, majd a szintkülönbség és a balesetveszélyes helyzetek elkerülése miatt körbe betonozták a járdaszegélyeket, és az akna fedlapokat.
Ez utóbbi környezetének betonozása felfagyott ezért a munkákat nem folytatták tovább. Mivel a hétre a meteorológusok már jobb időt ígérnek ezért újra megjelentek a területen a munkások.
A balesetveszélyes térköveket 4,9 millió forintból cserélik. Szürke, sötétszürke és antracit színű 35-ször 17 cm-es csúszásmentes lapokkal lesz leburkolva a buszmegálló – mondta el lapunknak Durda Péter, a polgármesteri hivatal városfejlesztési főosztályának, városüzemeltetési és műszaki osztályvezetője.
- A jelenlegi munkafázisban, ahol még a térburkolatok úgy kívánják, ott még gépi levésések lesznek. A következő munkafázisban az aljzatkiegyenlítő betont építik vissza és ezt követően rakják le korábbi burkolattal műszakilag egyenértékű burkolatot – mondta az osztályvezető aki hozzátette, a munkákkal április 15-re készülnek el.