Ugrás a tartalomra

A Hősök temetőjében koszorúzott a Munkáspárt

Létrehozva
A Szovjet hősi emlékműnél, a Hősök temetőjében tartott megemlékezést kedden a Magyar Munkáspárt Borsod megyei elnöksége.
Kép
Fotók: Juhász Ákos

Az eseményen a hagyományaiknak megfelelően 1945. április 4-ére, értelmezésükben Magyarország felszabadításának napjára emlékeztek. Fülöp József Istvánné megyei elnök az eseményen úgy fogalmazott, joggal beszélnek felszabadulásról, „hiszen 1944 márciusában a fasiszta Németország megszállta hazánkat és hatalomra segítették a magyar fasisztákat, a nyilasokat.”

Kép


- Sokan mondták akkor is, és mondják ma is, hogy nekünk nem kell olyan szabadság, amit az orosz katonák hoznak. Csakhogy más alternatíva nem volt, az amerikaiakat akkor sem nagyon izgatta Kelet-Európa sorsa – jelentette ki Fülöp József Istvánné, aki tisztelgett a kommunista mozgalom mártírjai előtt is. 

Kép


A megemlékezés koszorúzással zárult. 

Ez is érdekelhet

Városszerte dolgoznak az utakon, körültekintően közlekedjenek
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról kedd reggel.
Képgaléria
Ünnepi közgyűlés II.
Ünnepi közgyűlés: „Csak egy Miskolc van és ez mindannyiunk otthona”
Miskolc
A hagyományokhoz híven május 11-én Miskolc város napján, a város születésnapján Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata kitüntető címeket és díjakat adományozott a város kiválóságainak ünnepi közgyűlés keretében, a Miskolci Nemzeti Színházban.
Karbantartás a pályán, vágányzár a forgalmas vonalon
Miskolc
Május 12-14. között délelőtt az 1-es és 1A-s villamosok a Vasgyáron át közlekednek a Tiszai pályaudvar irányába.
Villamos- és buszvezetőt tüntetett ki az MVK
Miskolc
Május 11-e a Közlekedési Kultúra Napja, ez alkalomból a közlekedési vállalat igazgatója megköszönte minden munkatársnak a nap mint nap végzett felelősségteljes munkát, két sofőrt pedig kitüntetésben részesített.