Ugrás a tartalomra

Hatékony volt az idei első szúnyoglárva-irtás Miskolcon

Létrehozva
Az irtás után mintát vettek a szakemberek, és nem találtak élő csípőszúnyog-lárvát.
Kép
Fotó: MiNap-archív/Juhász Ákos

Az egyre több lárva miatt a napokban szükségessé vált az év első szúnyogok elleni biológiai védekezés a város közigazgatási területén nyilvántartott szúnyogtenyésző területeken - írja szerdai közleményében a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. 

- Az alvállalkozónk által elvégzett irtás, valamint az azt követő tenyészőhelyek mintavételezése során a szakemberek élő csípőszúnyog-lárvát nem találtak. Így a közel kétszáz hektárra kiterjedő biológiai kezelés hatékonyan meggátolta a jelentős mértékű csípőszúnyog-fertőzöttség kialakulását - hangsúlyozzák. 

Hozzátették, a jelenlegi időjárás és az egyre magasabb napi hőmérséklet kedvező életfeltételeket biztosít a csípőszúnyogok kifejlődésének, ismételt peterakásának és a szúnyogok számának folyamatos növekedésének.

- A továbbiakban a szúnyogtenyésző helyeken a monitoring megfigyeléseket folyamatosan végzik, hogy a megelőző szúnyoglárva-irtásokkal alacsony szinten tudják tartani a csípőszúnyogok számát - zárul a közlemény.

Ez is érdekelhet

Macskamentál - Cirmi est a Grizzlyben
Terápiás feltöltődés a miskolci pub-ban
MiskolcÉletmódEgészségSzabadidő
Május a mentális egészség hónapja, ennek apropóján újra megtartotta Macskamentál című eseményét a Civil Rádió Miskolc hétfőn a Grizzly Music Pubban.
Városszerte dolgoznak az utakon, körültekintően közlekedjenek
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról kedd reggel.
Képgaléria
Ünnepi közgyűlés II.
Ünnepi közgyűlés: „Csak egy Miskolc van és ez mindannyiunk otthona”
Miskolc
Miskolc önkormányzata kitüntető címeket és díjakat adományozott a város kiválóságainak ünnepi közgyűlés keretében, a Miskolci Nemzeti Színházban.