Ugrás a tartalomra

A tesztbusz már jár, a város elektromos buszai ősztől közlekednek

Létrehozva
Miközben elkészült Miskolc első tisztán elektromos busza, a város útjait a kocsi egy régebbi típusa rója tesztjelleggel.
Kép
Az a bizonyos tesztbusz a május 11-ei, a Tiszai pályaudvaron tartott járműkiállításon. Fotó: Juhász Ákos

Az utazóközönség is kipróbálhatja szerda óta - méghozzá díjmentesen - azt az elektromos tesztbuszt, ami még május 11-én, a Tiszai pályaudvaron rendezett járműkiállításon mutatkozott be a miskolciak előtt. A BYD K9UB DW típusú jármű egy régebbi változata annak a modellnek, melyből az év folyamán Miskolcon forgalomba állhat majd tíz darab.

A tesztbusz az elmúlt napokban a 3A-s járaton közlekedett, szombaton és vasárnap az ötös, hétfőn és kedden pedig a négyes viszonylat útvonalán jár majd.

Ahogyan arról korábban lapunk is beszámolt, az MVK még tavaly nyert meg egy pályázatot a Zöld busz projekt keretében, ennek köszönhetően érkezik Miskolcra tíz elektromos busz, és a töltésükre alkalmas infrastruktúra is kiépül a közlekedési cég telephelyén. Az első járművet Kínában gyártották, a további kilenc teljes egészében Komáromban készül majd. A tervek szerint ősszel már mindegyik forgalomba állhat.

Ez is érdekelhet

Csak ezt a részét tapasztalja meg a betegségnek
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Megható és felemelő estére készül Miskolc: a zene ereje ezúttal nemcsak élményt nyújt, hanem daganatos gyermekek gyógyulását is segíti. Az ingyenes koncert mindenkit közös összefogásra hív.
Hangoztatja visszakapott szavait
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Új kötettel jelentkezik Kövesdi Károly: a „Visszakapott szavak” bemutatója nemcsak egy könyv premierje, hanem ritka irodalmi esemény is, ahol a költészet súlya és csendje egyszerre válik átélhetővé.
Négy plusz egy gyalogló érem Békéscsabáról
MiskolcSport
A Miskolci Sportiskola versenyzői három ezüst- és egy bronzérmet szereztek.
Jelentkezz az MCC Egyetemi Programjába
MiskolcOktatás
A tavaszi szünet ideális alkalom arra, hogy a felsőoktatásba készülő fiatalok és az elsőéves egyetemisták megtegyék a következő lépést szakmai fejlődésükben.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács Támogatási Program
A Miskolc Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.