Ugrás a tartalomra

Most minden korty számít

Létrehozva
Több mint harminc liter ásványvizet osztott ki a Kilián-déli villamosmegállóban Bartha György önkormányzati képviselő péntek délelőtt. Mint mondta, célja az volt, hogy segítsen a járókelőknek a napi folyadékptlásra ebben a rekkenő hőségben.
Kép
Fotó: Parai Roland

- A vízosztással arra szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy amikor csak lehetőségünk van rá, néhány korty vízzel hidratáljuk magunkat – figyelmeztetett a képviselő. - Miskolcon napok óta hőségriadó van érvényben. Aki megteheti, maradjon otthon, de a legforróbb órákat lehetőleg senki se töltse a szabad ég alatt. Ha mégis útra kelünk, mindig legyen a táskánkban folyadék, mert bármikor jelezhet a szervezetünk, hogy azonnal szükség van rá. Figyeljünk magunkra és egymásra, kiváltképp a gyermekekre és az idősebb korosztályra! - hangsúlyozta a politikus, aki elmondta még: az akciót saját forrásból finanszírozta és amennyiben a hőség folytatódik, folytaja is azt.
 

Ez is érdekelhet

Tovább fokozódik a kánikula
Miskolc
Ma meleg, holnap nagyon meleg lesz.
Forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról csütörtök reggel.
Bejárás a Barlangfürdőben
Ekkor nyitja meg újra a kapuit a Miskolctapolcai Barlangfürdő
MiskolcSzabadidő
A várva várt dátum a szerdai lakossági fórumon is elhangzott.
Vas, mangán és szerves szennyezőanyagok kerültek a Szinvába
MiskolcKörnyezet
Toxikus hatású volt a szennyezés.