Ugrás a tartalomra

DK: a Fidesz dupla rezsiemelést hajt végre

Létrehozva
A rendszerhasználati díjak emelésével a Fidesz valójában dupla rezsiemelést hajt végre - jelentette ki a Demokratikus Koalíció (DK).

A DK alelnöke hétfői, online sajtótájékoztatóján hivatkozásként azt mondta, hogy több száz olyan állampolgári jelzést kaptak, amelyek szerint a kormány nemcsak az áram árát emelte fel, hanem a rendszerhasználati díjat is.

A Demokratikus Koalíció azonnali magyarázatot vár a kormánytól, miért titkolta el, hogy dupla rezsiemelést hajt végre - jelentette ki a képviselő. Mikor akarták elmondani, hogy a rendszerhasználati díjak megemelése miatt mindenkinek emelkedni fog az áramszámlája, még azoknak is akiknek a fogyasztása belefér a kedvezményes mennyiségbe - tette fel a kérdést.

Varju László újabb felvetésként fogalmazta meg, hogy pontosan mekkora "megszorítást hajtanak végre a dupla rezsiemeléssel", mekkorát emelnek a rendszerhasználati díjon? Ismét Orbán Viktor miatt kerültek nehezebb helyzetbe a családok, mert a miniszterelnök miatt van rezsiemelés és válság Magyarországon - állította az ellenzéki politikus.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Játékos VárosJárás
Újra játékra hívják a miskolciakat
MiskolcKultúraSzabadidő
Idén is megrendezik Miskolc egyik legnépszerűbb közösségi programját: a Játékos Városjárás 17. alkalommal várja a város felfedezésére vágyókat május 9-én.
Fejlesztik az otthoni hospice-ellátást Borsodban
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Az egész megyében biztosítani szeretné az otthoni hospice-ellátást egy miskolci székhelyű szolgálat, erre a feladatra mintegy 30 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyertek el. A projekt nyitórendezvényét kedden tartották a II. Rákóczi Ferenc Könyvtárban.
leégett miskolctapolcai barlangfürdő új tetőszerkezete
Elkészült a leégett miskolctapolcai barlangfürdő tetőszerkezete
Miskolc
Elkészült az új tetőszerkezet, burkolják a fürdőcsarnokot és barlangjáratokat, megkezdték a gépészeti korszerűsítést a Barlangfürdőben - írta Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere.
Urban Tech - mesterséges intelligencia konferencia a Miskolci Egyetemen
AI a fókuszban: ipar és egyetem közösen tervezte a jövőt Miskolcon
MiskolcGazdaságOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Egyetem adott otthont a 2026-os Campus Fórum Green and Smart konferenciának kedden.