Szabó Tímea arról beszélt, hogy Magyarország az elmúlt harminc év legnagyobb válságát éli át. A politikus hangsúlyozta, más európai államok kabinetjei azonnal léptek; van, ahol a gáz áfáját törölték el, van, ahol a rendszerhasználati díjat vállalta át az állam, és a legtöbb országban azonnali, több száz eurós támogatást nyújtottak a lakosságnak.
Temesvári Szilvia, a párt terézvárosi alpolgármestere egy olyan programot javasolt, amely háztartásonként legfeljebb ötmillió forinttal támogatná az energiahatékonysági korszerűsítéseket. A támogatás mértéke a háztartások jövedelmétől függene - tette hozzá.
Az alpolgármester követelte, hogy a kormány indítson olyan felnőttszakképzést, amely ki tudja elégíteni a "lakosság részéről már most jelentkező szakemberigényt". A Párbeszéd elképzelése szerint az átképzés résztvevői a minimálbérnek megfelelő ösztöndíjat kapnának.
Tordai Bence, a párt társelnöke arról beszélt, hogy a rezsiutalványok költsége 680-720 milliárd forint lenne, míg a szombaton bejelentett összes javaslatuk együttesen évi 1200-1500 milliárd forintjába kerülne a költségvetésnek. Az intézkedések finanszírozására a Párbeszéd egyrészt felszámolná vagy "legalábbis csökkentené" a társaságiadó-kedvezményeket, másrészt megemelné a tao felső kulcsát, hogy a nagyvállalatok "végre részt vegynek érdemben a közteherviselésben", valamint a "milliárdos oligarchákra" vagyonadót vetne ki - ismertette a politikus.
A sajtótájékoztatón bejelentették, hogy a Párbeszéd országjáró körútra indul, a nagyvárosokban fórumokat tartanak és petíciót indítanak, hogy minél többen támogathassák a rezsiutalvány bevezetését.
Kétszázezer forintos rezsiutalványt javasol a rászorulóknak a Párbeszéd
Létrehozva
A Párbeszéd kétszázezer forint értékű rezsiutalványt javasol minden olyan háztartásnak, amelyben az egy főre jutó jövedelem nem éri el az átlagbért. A támogatást négy hónap alatt fizetnék ki, havi ötvenezer forintos részletekben - ismertette az elképzelést egy szombati, online sajtótájékoztató a párt frakcióvezetője.
Ez is érdekelhet
Gazdára váró állatokkal ismerkedhettek a nyílt napon
Nyílt napot tartottak szombaton a Miskolci Állategészségügyi Telepen. A Fonoda utcai programon kutyasétáltatással, simogatással és közös játékkal várták az állatbarátokat, miközben az örökbefogadás lehetőségére is felhívták a figyelmet.
Tűz ütött ki egy miskolci családi házban
A tűzoltók két vízsugárral kezdték oltani a lángokat.
Fontos forgalmi változás, két napig csak a célforgalom járhat ezen a szakaszon
Folytatódik a Miskolcon áthaladó 3-as számú főközlekedési út nagyszabású felújítása.
A jogász válaszol – Ki köteles eltartani a rászoruló szülőt?
Olvasónk több mint öt éve gondoz egy nyugdíjas, ápolásra szoruló személyt. A gondozott asszony nagykorú gyermeke jó anyagi körülmények között él, mégsem gondoskodik rászoruló édesanyjáról. Kérdezi ezek után levélírónk, hogy követelhető-e a gyermektől tartásdíj, és mit tehet az, aki helyettük ápolja az idős embert?