Ugrás a tartalomra

A sötétséget szerette volna megtörni a rendőrség

Létrehozva
Országszerte (Black Friday helyett) Light Friday-t hirdettek péntekre.
Kép
Fotó: police.hu

A látni és látszani kampány részeként osztottak Miskolcon is ingyenesen láthatósági eszközöket a járókelőknek. Több száz mellény, karpánt és villogó talált gazdára. A kampány azonban nem csak a gyalogosokra és kerékpárosokra fókuszál: december 4-éig - a téli átállás jegyében - a járművezetőkre is kiemelt figyelmet fordít a rendőrség.

Domokos Tibor, a B.-A.-Z. Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottságának titkára a Miskolc Televíziónak elmondta, a programmal "a sötétséget akarjuk megtörni", mégpedig azzal, hogy ingyen osztanak ki láthatósági eszközöket, mellényeket, kitűzőket, kulcstartókat - mindent, ami viselhető ruházaton és láthatóvá teszi az embert.

Legyen az egy iskolás gyerek, kerékpáros vagy autós - a téli átállás minden közlekedőre nézve veszélyeket is rejt. Ilyenkor akár egy fényvisszaverő mellény is életet menthet.

Nyirkos utak, megváltozott fényviszonyok - ilyenkor a járművezetőkre is kiemelt figyelmet fordít a rendőrség. A kampány során a kijelölt optikák idén is látásvizsgálattal, az autós műhelyek pedig a járművek téli felkészítésével járulnak hozzá a balesetmentes közlekedéshez.

Ez is érdekelhet

Vakáció
Kitört a vakáció! Mit csinálnak a gyerekek a nyári szünetben?
MiskolcOktatásÉletmódSzabadidő
Hétfőn kezdődik a vakáció, a szülőknek nem kis fejtörést okoz 10 hetet úgy beosztani, hogy az a gyerekeknek tartalmas, izgalmas és élvezhető legyen. Elhoztuk a legjobb tippeket!
Képgaléria
Fröccsfesztivál
Így indult a Miskolci Fröccsfesztivál
MiskolcSzabadidő
A gasztropontoknál folyamatos volt a nyüzsgés, sokan egy pohár fröccsel a kezükben hallgatták a fellépőket, mások a különböző helyszínek között barangolva keresték a számukra legjobb hangulatot.
Éjféltől másodfokú hőségriasztás lép életbe – tanácsok miskolciaknak
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénEgészségSzabadidő
A HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzési adatait figyelembe véve Surján Orsolya országos tisztifőorvos az ország egész területére vonatkozóan június 20-a (szombat) 0 órától június 23. (kedd) 24 óráig másodfokú hőségriasztást léptetett érvénybe.
A diósgyőri Bagolyvárban az önkormányzati rendészek és a polgárőrök mellett mostantól mentősök is szolgálatot teljesítenek.
Új mentőegység állt szolgálatba Miskolcon
Miskolc
Az Országos Mentőszolgálat első vidéki gyorsbeavatkozású, egyszemélyes mentőegysége Miskolcon kezdte meg működését.