Ugrás a tartalomra

Miskolc érted fejlődik: Herman Ottó Múzeum

Létrehozva
Új épülettel bővül a Herman Ottó Múzeum Görgey utcai központi épülete. Az építkezés az elmúlt évben kezdődött és várhatóan idén tavasszal készül el, nyáron pedig műtárgyakkal együtt fogadhatja a látogatókat.
Preview Image
Miskolc érted fejlődik : Herman Ottó Múzeum bővítése - Juhász Ákos képgalériája

A Görgey Artúr utcán található épületet eredetileg 1953-ban adták át mint pártházat. Ezt követően, 1979-ben költözött be a múzeum elődje, majd a következő jeles dátumra 2013-ig kellett várni, amikor is megépült a Pannon-tenger Múzeum. Ezt a sort egészíti ki a még építés alatt álló, főépület mögötti új kiállító egység.

Amellett, hogy a mostanra szűkössé vált főépületben komfortosabb lesz a munka, az új épületrész funkciójából adódóan felszabadul az eddigi képtár helye. Időszakos kiállító teremként funkcionál majd tovább képzőművészeti és egyéb tematikájú tárlatok számára.

A fejlesztési projekt része emellett a bükkábrányi ősfák okán elkészült konzerváló csarnok felújítása is. A múzeumigazgató megjegyzi, hogy ez lehetővé teszi a 2015-ben elhunyt miskolci műgyűjtő, Barna György rendkívül értékes gyűjteményének a restaurálását és majdani méltó kiállítását.

Ez is érdekelhet

Vasúti kocsikról fűrészeltek le fűtési lengőkábeleket
MiskolcBűnügy
Minősített lopás bűntette miatt emelt vádat a Miskolci Járási Ügyészség két férfi ellen, akik vasúti kocsikról fűrészeltek le fűtési lengőkábeleket, ezzel pedig több mint 11 millió forintos kárt okoztak – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
Képgaléria
Folytatódik a 3-as számú főút felújítása
Folytatódik: a 3-as főút felújításának új szakaszához érkeztünk - térképen, fotókon és videón mutatjuk
Miskolc
Folytatódik a 3. számú főút felújítása Miskolcon. Az elkövetkező napokban több helyen forgalomkorlátozásra és időszakos torlódásokra kell készülniük az autósoknak.
Majális park szemét
Összefognak a Majális Parkért
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A Szeleta Park és a MATINE–Magyarországi Tisztasági Nagykövet Egyesület közös szemétszedő akcióra várja az önkénteseket szombaton.
Szeder utca útfelújítás
Megkezdődött a Szeder utca teljeskörű felújítása
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról szerda reggel.