Ugrás a tartalomra

Majdnem duplaannyiba kerül Magyarországon egy paprikás krumpli, mint Horvátországban

Létrehozva
Legalábbis az aktuális árakon számolva, ezt derítette ki az ATV Híradó stábja egy próbavásárláskor.
Kép
Fotó: MTI (Illusztráció)

Magyarországon 913 forintot, Horvátországban 556 forintot fizettek ugyanazokért az összetevőkért és mennyiségekért. A stáb előbb Magyarországon, majd Horvátországban is bevásárolt egy adag paprikás krumplihoz. 
Pechük volt: abban a baranyai szupermarketben, ahol vásároltak, már nem volt árstopos krumpli, így amit vettek, az nagyjából hetven forintos többletköltséget jelentett nekik. 
Így négy szem krumpliért, két hagymáért és egy 65 százalékos hústartalmú virsliért 913 forintot hagytak ott. Majd Horvátország felé vették az irányt.

Ott viszont mindezért 556 forintot fizettek csupán, euróból forintra átszámítva. Vagyis Magyarországon negyven százalékkal többet fizettek.

Beszámolójuk szerint a horvátokat nem zavarja a magyar bevásárlóturizmus. Horvátországban a mérsékelt árak annak is köszönhetőek, hogy a kormány tavaly 13-ról öt százalékra mérsékelte a friss hús, a hal, a tojás, a gyümölcsök, a zöldségek, az olaj, a zsír és a gyermekélelmiszerek adóját. A horvát kormány emellett 25 százalékról öt százalékra fogta vissza a vetőmag, a műtrágya, a növényvédő szerek, a margarin és a vaj áfakulcsát is - írta meg a HVG az ATV nyomán.

Ez is érdekelhet

Nyílt nap és jótékonysági kutyafotózás a Miskolci Állategészségügyi Telepen
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Már 239. alkalommal nyitja meg kapuit a nagyközönség előtt a Miskolci Állategészségügyi Telep: a következő Nyílt napot november 1-jén, szombaton 10:00 és 14:00 óra között rendezik meg, ahol a látogatókat szeretettel várják a telep munkatársai és négylábú lakói.
MVK 22-es busz
Így változott az MVK menetrendje az őszi szünet alatt
MiskolcOktatás
A változó utasforgalomnak megfelelve némileg kevesebb busz és villamos közlekedik a héten, az egyetemvárosba pedig, ahol nincs szünet, 22-es jelzéssel indulnak plusz járatok.
Segítünk elkerülni a lopásokat és baleseteket temetőlátogatás idején
MiskolcBalesetBűnügy
A rendfenntartási szervek idén is kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy szeretteinkre biztonságban emlékezhessünk a sírkertekben.
Mutatjuk, mikor és hogyan érdemes elindulni hétvégén az állatkertbe
MiskolcSzabadidőTudományKörnyezet
Pénteken a Miskolci Állatkert kapui sötétedés után is nyitva maradnak – látványetetésekkel, bátorságpróbával és ehető rovarokkal várják a látogatókat.