Ugrás a tartalomra

Korszerű bölcsőde épülhet a Mésztelep utcán

Létrehozva
A nyolcvannégy fős bölcsőde több mint nyolcszázmilliós uniós forrásból valósulhat meg jövő nyárra. 
Kép
Miklós Viktor és Borkuti László a leendő bölcsőde helyén. Fotó: Juhász Ákos

Új bölcsőde épülhet Hejőcsabán, a Mésztelep utca 1. szám alatti, jelenleg üresen álló telken. A több mint nyolcszázmilliós, uniós forrásból megvalósuló épület részleteiről tartott sajtótájékoztatót csütörtök délelőtt Borkuti László, a terület önkormányzati képviselője és Miklós Viktor, a polgármesteri hivatal pályázati főosztályának vezetője

A politikus úgy fogalmazott, hiánypótló beruházásról van szó, ami kiemelten fontos Hejőcsaba életében. „Ezen az évek óta kihasználatlan területen korábban szükséglakások voltak, ezeket azonban állapotuk miatt már évekkel ezelőtt elbontották. Nagyon örülök annak, hogy az új bölcsődének, hiszen az, hogy a városrészben ilyen létesítmény épül, mutatja Hejőcsaba fejlődését, gyarapodását, de ugyanilyen fontos az is, hogy az új, a városrészbe illő épületek és a parkosított udvar a városképet is alakítják majd. Úgy gondolom, hogy ez a létesítmény Hejőcsaba egyik ékköve lesz” – mondta Borkuti László

Az új létesítmény részleteit már Miklós Viktor ismertette. Mint mondta, a hatezer négyzetméteres telken mintegy háromezer négyzetméteres épület valósulhat meg parkolóval, játszótérrel és a beruházás magában foglalja az új játszóeszközök, berendezések beszerzését is. Ide, a Mésztelep utcára költözne át jelenleg egy társasház földszintjén üzemelő Petneházy Bölcsőde, azonban bővülne annak létszáma, így az új létesítményben már nyolcvannégy gyermeket tudnának fogadni.  

- Az épület létesítésére egy sikeres pályázaton még 2019-ben nyert el forrást Miskolc a Terület és Településfejlesztési Operatív programkeretében. A kiviteli dokumentáció körülbelül egy hónapja elkészült, így elindíthatjuk a kivitelezésre vonatkozó közbeszerzési eljárást, ami több hónapos folyamat. Reményeink szerint a kivitelezés nyár végén, de legkésőbb ősz elején megkezdődhet, és jövő év júniusában végére el is készülhet az új épület, ami egyébként közel nulla energiaigényű lesz – mondta el a főosztályvezető, aki hozzátette még: a jelenlegi gazdasági helyzetben számolnak azzal is, hogy az építkezés költsége esetleg meghaladhatja a rendelkezésre álló nyolcszázmillió forintot. Ebben az esetben a hiányzó forrást átcsoportosítással fogják biztosítani. 

Ez is érdekelhet

Megtelt nézőkkel a Miskolci Soho a Belvárosi Filmligeten
MiskolcKultúraSzabadidő
Rengetegen gyűltek össze szombat este a Miskolci Sohóban, ahol második alkalommal rendezték meg a Belvárosi Filmligetet. A szabadtéri mozizást utcazene és rövidfilmek vezették fel, az este fő programja pedig a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar romantikus zenés film vetítése volt.
Ilyen az újranyitott Miskolctapolcai Barlangfürdő
Meleg, nyárias idővel zárjuk a hetet
Miskolc
Élénk lökések kísérhetik a szelet.
Gazdára váró állatokkal ismerkedhettek a nyílt napon
MiskolcSzabadidő
Nyílt napot tartottak szombaton a Miskolci Állategészségügyi Telepen. A Fonoda utcai programon kutyasétáltatással, simogatással és közös játékkal várták az állatbarátokat, miközben az örökbefogadás lehetőségére is felhívták a figyelmet.
Tűz ütött ki egy miskolci családi házban
MiskolcHavaria
A tűzoltók két vízsugárral kezdték oltani a lángokat.