Ugrás a tartalomra

Családi körben köszöntötték a kilencven éves Marika nénit

Létrehozva
Kirschner Bélánét köszöntötte kilencvenedik születésnapja alkalmából Miskolc önkormányzata nevében Szilágyi Szabolcs önkormányzati képviselő. A nyugdíjas pedagógus, egykori magyar tanár, a Szeptember végén című Petőfi vers elszavalásával köszönte meg a kedves gesztust.
Kép
Fotók: Mocsári László

Az ünnepelttől megtudtuk, hogy harminchárom évig tanította a magyar nyelv és irodalmat Miskolcon a vasgyári leányiskolában. Sok szép emléke fűződik a tanításhoz és a gyerekekhez. Akikről állítja, hogy a gyerek az gyerek, aki játszik. Nem akarnak ők rosszak lenni, csak elevenek, játszani szeretnek. 

„Amikor huncutkodtak azzal büntettem őket, hogy helyesírási gyakorlatot tartottam nekik. Mindenki a füzethez, a legrendetlenebb a táblához, és írniuk kellett, például a János vitézből vagy a Toldiból, amit már tanultak, aztán közösen javítottunk ki a szöveget a könyvből” – mesélte Mária néni, aki máig mindenre emlékszik ebből a kilenc évtizedből, már csak a mozgás nem az igazi. Ahhoz már támaszték kell és némi segítség a közlekedéshez. 

Kép

Szilágyi Szabolcs elmondta, minden társadalomnak a minősége abban mutatkozik meg, hogyan bánik az időseivel. Az önkormányzatnak minden korosztály fontos, de a szépkorúakra különösen figyelnek. A lehetőségekhez mérten igyekszenek támogatni őket. 
„Örülünk annak, hogy a városban ilyen szép kort megélt miskolciak is élnek közöttünk, velünk. Bízom benne, hogy a most ünnepelt Marika néni is még sokáig velünk lesz, egészségben, boldogságban” – fejezte ki jókívánságát az önkormányzati képviselő.

Ez is érdekelhet

Válogatás a 98. Oscar-gála nagysikerű alkotásaiból a Művészetek Házában
MiskolcKultúra
Az idén március 16-án megrendezett 98. Oscar-gálán, több kategóriában jelölt filmalkotásaiból mutatnak be április 16-22. között, a Művészetek Háza mozitermeiben.
véradás
A Miskolci Egyetem is csatlakozik a Felsőoktatási Véradó Hetekhez
MiskolcEgészség
A Miskolci Egyetemen április 14-én és 15-én 9:30 és 13:30 között várják a véradókat.
M30 megnyitás
Miskolc határában kedden lezárják az M30-as autópálya le és felhajtó szakaszait
Miskolc
Felújítási munkálatok miatt lezárják az M30-as autópályán az országhatár felé vezető oldalon a Miskolc-kelet Felsőzsolca csomópont lehajtó ágait április 14. és 25. között, valamint május 6. és 19. között, illetve április 14. és május 6. között a felhajtó ágat – adott tájékoztatást az MKIF Magyar-Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.
Rendhagyó versprojekt a MiReHu-tól a magyar költészet napján
Miskolc
A versrészleteket tartalmazó kukamatricák kihelyezése mellett a társaság felkérésére Jacsó Pál miskolci kortárs költő is verset írt az alkalomra.