Ugrás a tartalomra

Különleges együttállás – először találkozott egymással a Kocsonyafesztivál és a Régiségvásár

Létrehozva
Miskolc két hagyományos rendezvénye korábban csak távolról ismerte egymást, most viszont találkoztak is. Az első nap alapján úgy tűnik, egész jól kijönnek egymással. Folytatás vasárnap.

Preview Image
Régiségvásár a Hősök terén - Horváth Csongor képgalériája

A Miskolci Kocsonyafesztiválhoz kapcsolódva márciusban kétnapossá bővült a Miskolci Régiségvásár, amely részben új helyszínre is költözött. No, nem ment nagyon messzire, csupán a Széchenyi utca nagyobb részét adta át a népszerű télifesztiválnak, a régiségeket pedig ezúttal a Déryné utcán, a Hősök terén, és a Kazinczy utcán és a Széchenyi utca alsó szakaszán kínálják a kereskedők.

Az első nap alapján kijelenthető: ez a kis változás nem ártott a minden hónap első vasárnapján megrendezett régiségvásárnak, sőt! A két rendezvény szinte egyesült, a régiségek kedvelői pedig éppúgy megcélozták a Kocsonyafesztivál árusainak bódéit, illetve a programokat, mint fordítva. Aki nem hiszi, járjon utána! Holnap, vagyis a régiségvásár hagyományos napján még megteheti.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Miskolci Soho
Egy éve született a Miskolci Soho
MiskolcKultúraÉletmódGasztroSzabadidő
Emlékszik még, milyen volt korábban a miskolci, úgynevezett bazártömb? Egy éve jött létre a belváros új közösségi tere, a Miskolci Soho. Az indulásról, a bulikról és a jövőbeli tervekről két alapítótaggal, Vass Lászlóval és Lipták Ádámmal beszélgettünk.
Képgaléria
Buborékok
Kritikus hét a Miskolci Nemzeti Színházban
MiskolcKultúra
Magyarország húsz elismert kritikusa érkezett a héten Miskolcra.
Kavecsánszki Gyula. Fotó: Pozsgai Péter/MMA
Bemutatták Kavecsánszki Gyula Garadna-kötetét Miskolcon
MiskolcKultúra
Miskolcon mutatták be Kavecsánszki Gyula Garadna népi építészetét feldolgozó kötetét, amely a művészet és a tudomány eszközeivel tárja fel a település értékeit, és a helyi közösségek megőrző erejére hívja fel a figyelmet.
Városház tér parkoló
Ideiglenes lezárják a Városház téri parkolót
Miskolc
A Miskolci Városgazda tájékoztatása szerint ideiglenesen lezárják a Városház tér 3–11. szám alatti parkoló ki- és behajtó szakaszát.