Ugrás a tartalomra

Tél tábornok ismét bekopogtat hozzánk, több centiméter hó hullhat

Létrehozva
A friss időjárási előrejelzési modellek szerint az iskolai szünet első napján, csütörtökön több vármegyében - köztük Borsodban is - öt centimétert meghaladó friss hó hullhat, de van, ahol ennek duplája sem kizárt. A Magyar Közút az érintett térségekben újra csatasorba állította hókotróit.
Kép
Fotó: Mocsári László

Borsod-Abaúj-Zemplén mellett Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegye síkvidéki területein is öt centimétert is meghaladó friss hó hullhat, sőt a Zempléni-hegységben akár ennek duplája is leeshet - írja az Index, hozzátéve: a havazás ráadásul egészen péntekig át is húzódhat.

A Magyar Közút az előrejelzések alapján az érintett térségekben újra csatasorba állította a bevethető gépeit, így a következő napokban 12 órás váltott műszakokban, folyamatosan végzik majd a szükséges hóeltakarítási és síkosságmentesítési munkákat.

A közútkezelő külön felhívja a közlekedők figyelmét, hogy még a szokásosnál is óvatosabban és nagyobb körültekintéssel közlekedjenek a havazásban érintett vármegyékben, mivel a legtöbben már nyári gumira váltottak, amelyek tapadása teljesen más a télies időjárási viszonyok mellett. Ezért érdemes a megszokottnál is nagyobb követési távolságot tartania az autósoknak, és mérsékelniük a sebességüket, hogy biztonságban elérjék úti céljukat.

Tekintettel a várható időjárási helyzetre, a szakemberek arra kérik a közlekedőket, hogy a következő napokban még indulás előtt tájékozódjanak az aktuális forgalmi helyzetről, valamint az út- és látási viszonyokról a Magyar Közút Útinform szolgálatánál, a www.utinform.hu oldalon.

Ez is érdekelhet

Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
Miskolc
A miskolci képviselőtestület és Bizony Ákos reagálása a trianoni békeszerződésre – folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írását közöljük, helytörténeti érdekességekkel.
A jogász válaszol – beruházás közös tulajdonú ingatlanba
Miskolc
Miskolci olvasónk levelében leírta, hogy testvérével közös ingatlanban korábbi években beruházásokat hajtott végre. Most, amikor a közös tulajdont meg akarják szüntetni, vita merült fel mind a közös tulajdon megszüntetési módjával, mind a beruházás elszámolásával kapcsolatban. Kérdezi, hogy milyen megoldási lehetőségek vannak a kialakult jogi helyzet kezelésére?
Mi is segíthetünk a buszbalesetben elhunyt, megsérült lengyelek szeretteinek
MiskolcBelföldVilágBorsod-Abaúj-ZemplénBaleset
A Supersum Közhasznú Alapítvány és a Selyemréti Katolikus Közhasznú Alapítvány közösen biztosít szállást azok számára, akik azért érkeznek Miskolcra, hogy elhunyt szerettük azonosítását intézzék, vagy a kórházban ápolt hozzátartozójukat meglátogassák.