Ugrás a tartalomra

Miskolcon és Szerencsen is várják az élelmiszeradományokat

Létrehozva
Jön az év eddigi legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében május 12-én és 13-án, tájékoztatta szerkesztőségünket az egyesület.
Kép
Fotó: maradek.hu (©Andrii - stock.adobe.com)

Az Élelmiszerbank arra kér mindenkit, hogy a nyár közeledtével is gondoljon a nehéz sorsú embertársainkra, és a hétvégi vásárlásakor a nélkülözők számára is tegyen egy tetszőleges tartós élelmiszert a kosarába. Az adományokat az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkénteseinél lehet leadni, a kasszák közelében kijelölt gyűjtőpontokon. A felajánlásokat pénteken 14:00-20:00 óráig, szombaton 8:00-20:00 óráig fogadják az önkéntesek Miskolcon a Mésztelep utcai és a Szentpéteri kapui, Szerencsen pedig a Gyár utcai Tesco áruházban.

"Bár már elmúltak a nagy hidegek, túl vagyunk a januáron és februáron is, amikor a segélykérések tetőzni szoktak, de a megkeresések száma sajnos még mindig nem csökkent. Sőt, egyre többen fordulnak élelmiszercsomagokért az Élelmiszerbankhoz. Az amúgy is magas inflációs adatok közül jócskán kiemelkedik az élelmiszerek drágulása, ami éppen a legszegényebbeket terheli leginkább. Ezért döntöttünk úgy, hogy idén először tavasszal is a lakosság segítségét kérjük. Reméljük, sokan átérzik majd a helyzet súlyosságát” – nyilatkozta Cseh Balázs, az Élelmiszerbank elnöke.

Az egyesület tájékoztatása szerint legutóbbi akciójuk alkalmával száraztésztából és konzervekből, valamint rizsből érkezett a legtöbb felajánlás, ezek tették ki az adományok felét. A felsorolt termékek tavasszal is kifogástalan választások lehetnek, kétségtelenül hatásos támaszt lehet vele nyújtani a rászorulóknak. Ugyanakkor a tésztákhoz elkészíthető szószok és mártások, a bébiételek, és a közelgő gyermeknap apropóján a kekszek és egyéb, kevéssé olvadékony édességek is nagy örömöt hozhatnak a nélkülözők mindennapjaiba.

A Magyar Élelmiszerbank Egyesület 2006 óta évente megszervezett tartós élelmiszer-gyűjtő akciója a szolidaritás és az összefogás egyik legnagyobb hazai ünnepévé nőtte ki magát. A legutóbbi, karácsonykor közzétett felhívásukra is rendkívüli tempóban érkeztek az adományok, a vásárlók akkor a hétvégi gyűjtés minden egyes percében 30 rászoruló ünnepi csomagjához elegendő élelmiszert adtak össze, és a 241 ezer kilónyi felajánlásból az Élelmiszerbank végül 48 ezer nehéz sorsú embert, családot tudott jelentős támogatásban részesíteni.

 

Ez is érdekelhet

Korszerűbb környezetbe költöznek fogorvosi körzetek Miskolcon
MiskolcEgészség
Miskolc önkormányzata elkötelezett az egészségügyi alapellátás feltételeinek folyamatos javítása mellett – írja közleményében a városháza sajtóosztálya.
Képgaléria
Herendy Adrienn drónfotó kiállítása a Telekiben
Izgalmas drónfotókból nyílt kiállítás a Teleki Tárlat programsorozatában
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
A Teleki Tehetséggondozó Kollégiumban keddtől tekinthetők meg Herendy Adrienn munkái, Vetületek címmel.
Óriási Revitalos sikerek – Európa-bajnoki döntő és ranglistagyőzelem
MiskolcSportBelföldVilágSzabadidő
A Miskolcz-Revital TSE versenyző párosai és csapatai is sikert sikerre halmoznak a nemzetközi és hazai színtéren. Emellett májusi miskolci saját rendezésű versenyükre is készülnek.
Rajzversennyel ünnepelték a Magyar Költészet Napját
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
A „Rajzban mondom – a kedvenc mesémet” című rajzpályázat eredményhirdetésére és a gyermekrajzokból készült kiállítás megnyitójára gyűltek össze kedden délután a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár Központi Könyvtárában.