Ugrás a tartalomra

Egy perc Miskolc - Klímasemlegesség, város napi programok, ütközés szimulátor

Létrehozva
Az utóbbi 24 óra legfontosabb helyi hírei egy percben.

2030-ra klímasemleges lehet Miskolc
Vállalati klímaalkalmazkodási fórumot szervezett az egyetem és a város hétfő délután. Az eseményre a vármegye cégeit várták, akik többek között a klímaváltozás okozta kihívásokról, vagy a helyi gazdaságra gyakorolt közvetlen hatásokról halhattak előadásokat. 

Város napi programajánló
114 évvel ezelőtt május 11-én kapott városi rangot Miskolc. A szokásos díszközgyűlés mellett a tereken, a moziban, a könyvtárban is felpezsdül az élet. Családi programokkal, koncertekkel, nosztalgia járművekkel, várostörténeti társasjátékkal és nem utolsó sorban emlékműavatással készülnek a szervezők. A hagyományoknak megfelelően idén is csatlakozik a programsorozathoz a 11. Avasi Borangolás.

Ütközés szimulátor
Ütközés szimulátort próbálhatnak ki a miskolciak a közlekedéskultúra napján. A rendőrség a biztonsági öv használatának fontosságára szeretné felhívni a figyelmet az akcióval. A szerkezetet csütörtök délután 14 órától, a Centrumnál próbálhatják ki az érdeklődők.
 

Ez is érdekelhet

Sorra érkeznek a virágfák a miskolci városrészekbe
Miskolc
A miskolciak sorra osztják meg örömhírként: érkeznek a virágfák szerte a városrészekbe.
Képgaléria
Régiségvásár
Ilyen volt a júliusi régiségvásár (képgalériával)
MiskolcSzabadidő
Ahogy megszokhattuk, ha a hónap első vasárnapja, akkor Régiségvásár Miskolc belvárosában. Ezúttal is kinn járt fotóriporterünk, a legjobb képeiből mutatunk egy csokorra valót.
Akkor és most – autójavító a Zsolcai kapuban
MiskolcKultúra
A heti képpárunkon a néhai AFIT, vagyis az Autófenntartó Ipari Tröszt XVI. számú Autójavító Vállalatának központja látható.
A jogász válaszol: a bírósági ítélkezési szünet
Miskolc
Mi az ítélkezési szünet és milyen szabályok vonatkoznak erre az időszakra? Rovatunkban a héten erre válaszol Strassburger Gyula ügyvéd.