Ugrás a tartalomra

Filmvetítés és közönségtalálkozó Miskolc Város Napja alkalmából

Létrehozva
A 18. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál „Otthonunk Miskolc” Programjának filmje, az "Alfa és Ómega - Lévay Gimnázium" című magyar dokumentumfilm ingyenes vetítésére, majd közönségtalálkozóra kerül sor a Művészetek Háza Béke Art Moziteremben, amelyen jelen lesz a film miskolci alkotója, Kerényi László is.
Kép
Fotók: CINE-MIS

"Kapuk, amiket egyszer bezártak, épület, amit jelképesen leromboltak, Isten jónak látta újra megnyitni, felépíteni.” 1993. augusztus 30-án kisdiákok és szüleik, tanárok és a meghívott vendégek zsúfolásig megtöltötték az avasi református templomot. Történelmi eseményre, ünnepi istentiszteletre, az újraindított Lévay Gimnázium évnyitójára érkezett a gyülekezet. Másnap két osztály, 45 diák ült be a padokba, hogy új fejezetet nyissanak a város református oktatásának történetében. 

A református oktatásnak nagy hagyományai vannak Miskolcon. Három fontos évszámot említhetünk: 1560 körül Miskolc lakosságának többsége áttért Kálvin hitére, ezért a város magisztrátusa és a református egyház vállalta egy "nagyobb műveltséget közvetítő iskola" alapítását, fenntartását. 1560-ban indult a tanítás, amit 1948-ban az államosítás megszüntetett, de 1993-tól ismét a református egyház lett az iskola fenntartója. A film egy történeti áttekintésen túl bemutatja azt az utat, amit a Lévay Gimnázium az elmúlt 29 év alatt megtett.

Kép

A filmet 2023. május 11-én 17:00 órától vetíti a CINE-MIS Nonprofit Kft. által üzemeltetett Művészetek Háza a Béke Art Moziteremben.  

Az előadásra helyek foglalhatók személyesen vagy a 06 46 507 573-as telefonszámon, nyitvatartási időben (minden nap 15:30-20:30 között a Rákóczi utca 5. szám alatt).
A filmvetítés ingyenes - tájékoztatta lapunkat a Városháza.
 

Ez is érdekelhet

Tenni a nagyobb jó érdekében – ez is Szent István hagyatéka
Miskolc
Az augusztus 20-ai ünnepségen államalapító Szent István király előtt tisztelegtek, majd megszentelték az új kenyeret. Az ünnepi beszédet Hollósy András alpolgármester mondta.
Képgaléria
Megnyitott a Barlangfürdő
Tömegek várták a nyitást – visszakapta Miskolctapolca a Barlangfürdőt
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Augusztus 20-án ünnepélyes keretek között újra megnyitották a 2024-ben tűzkárt szenvedett Miskolctapolcai Barlangfürdőt. A komplexum nyitására már nagyon vártak a látogatók, csütörtökön délelőtt tömegek álltak sorban, hogy bejussanak a fürdőbe.
Búza téri piac - piaci körkép
Így alakul a Búza téri piac nyitvatartása az ünnepi időszakban
Miskolc
Érdemes indulás előtt megnézni a nyitvatartást, mert az ünnepi napok miatt változik a Búza téri piac rendje.
Nemzeti lobogó augusztus 20
Zászlófelvonással kezdődött az augusztus 20-i ünnepség Miskolcon
MiskolcKultúraSzabadidő
Méltó módon kezdődött Miskolcon az államalapító Szent István király ünnepe: augusztus 20-án reggel az Országzászló felvonásával vette kezdetét az ünnepi programsorozat a Népkertben.