Ugrás a tartalomra

Nincs megállás, tovább nőttek az albérleti díjak májusban

Létrehozva
A KSH-ingatlan.com legfrissebb lakbérindexe szerint csak májusban 1,8 százalékkal, egy év alatt pedig 15,6 százalékkal emelkedtek az albérleti díjak országosan.

Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője azt közölte az MTI-vel, hogy az albérletpiaci kínálat is növekedésnek indult. Június közepén Budapesten, illetve országosan 14-18 százalékkal több kiadó lakásból válogathattak a bérlők éves összevetésben, az országos albérletkínálat több mint 11 800 kiadó lakásból és házból áll.

Az ingatlan.com szakértője szerint, ha kitart a kínálat növekedése, az fékezheti a bérleti díjak emelkedését.

Adataik szerint június közepén Budapesten a tulajdonosok által meghirdetett kiadó lakások átlagos bérleti díja 230 ezer forint volt. A vármegyeszékhelyeken az átlagos bérleti díj 130 ezer forint, de jelentősek az eltérések. Veszprém számít a legdrágább városnak 167 ezer forintos átlagos bérleti díjjal, majd Székesfehérvár, Debrecen és Tatabánya következik 160-165 ezer forinttal.

Továbbra is a legolcsóbb nagyvárosok között van Salgótarján és Békéscsaba, ahol 90-90 ezer forintért hirdetik az albérleteket.

Ez is érdekelhet

A projektmenedzsment előnyeiről tartottak szakmai fórumot az egyetemen
MiskolcGazdaságOktatás
Kifejezetten a kis és középvállalkozásokat célozta meg a Magyar Projektmenedzsment Szövetség által tartott rendezvény május 14-én, csütörtökön.
Képgaléria
Avasi Borangolás szombat este
Mutatjuk a 14. Avasi Borangolás programjait
MiskolcÉletmódGasztroSzabadidő
A 14. Avasi Borangolás ünnepélyes, zászlós felvonulással indul május 14-én, 17 órától a Szent István térről.
Jó vele együtt dolgozni
MiskolcKultúraBulvár
Egy biztos pont a miskolci zenei életben Fukk Attila basszusgitáros. A zenekarok egymás után hívják el, hogy együtt játszhassanak vele. Idén Miskolc város kitüntetettje lett.
Húszéves jubileumát ünnepli a Miskolc Város Bora verseny
MiskolcGasztro
Hamarosan, már szombat délután tudjuk, melyik bor érdemli ki a megtisztelő Miskolc Város Bora címet és öregbítheti szerte a világban a város hírnevét. Az ehhez kapcsolódó borversenyt május 14-én, az Avasi Borangolás első napján szervezték meg.