Ugrás a tartalomra

Akkor és most…: a Pénzügyi palota

Létrehozva
Leggyakrabban levéltárként szoktuk emlegetni, pedig eredetileg Pénzügyi palotának készült a Fazekas és a Dózsa György utcák sarkán álló épület, mely a miskolci városképnek is meghatározó eleme. 
Kép
dr. Sáfrány Gy. József képeslapja

Az épületet Szentpáli István első polgármestersége idején emelték, eredetileg a mai Szent István térre tervezték, de Weil Rezső építészmérnök a Werbőczy utcát, vagyis a mai Fazekas utcát javasolta, mert így összekapcsolhatták az épületet a Dózsa György utcán álló Igazságügyi palotával. 1912-ben kezdték építeni, 1913. június 1-jén adták át. 

Kép
Fotó: Mocsári László

Első emeletén a pénzügyigazgatóság, a másodikon a számvevőség működött. 1922-23-ban még egy emeletet ráépítettek, ami olyan jól sikerült, hogy még a figyelmes szemlélő számára is észrevehetetlen. Magasföldszintjén 1984 óta a Magyar Nemzeti Levéltár Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Levéltára működik (ez azonban rövidesen a Miskolci Egyetemre költözik), emeletein a Miskolci Törvényszék Cégbírósága és a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság található.
 

Címkék

Ez is érdekelhet

Századik születésnapján köszöntötték László Sándorné Stubnér Ilonát
Miskolc
Századik születésnapja alkalmából köszöntötte László Sándorné Stubnér Ilonát Tóth-Szántai József polgármester és Hollósy András alpolgármester szerdán. A város vezetői virággal, bonbonnal és jókívánságokkal érkeztek az ünnepelthez, aki április 23-án töltötte be 100. életévét.
Képgaléria
Mozdulj a drog ellen
Sport és közösség a drogok helyett
MiskolcSportOktatás
Sportbemutatókkal, közös mozgással és prevenciós programokkal várták a fiatalokat a „Mozdulj a drog ellen!” című rendezvényen szerdán Miskolcon. A program célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a kábítószerfogyasztás veszélyeire, valamint az egészséges életmód és a közösségi programok szerepére a megelőzésben.
Erőszakosan próbált pénzt szerezni a Centrumnál, a rendészek fogták el a támadó asszonyt
MiskolcBűnügy
Azonnali rendészeti beavatkozásra volt szükség Miskolc belvárosában, miután egy agresszív kéregető fizikailag is rátámadt két járókelőre.
Selyemréti tetőtűz – fontos előrelépés történt
MiskolcHavaria
Lépett a Holding.