Ugrás a tartalomra

Részvételi költségvetés - nyújtson be ötletet, mielőtt buszra szállna

Létrehozva
Szerda délután és csütörtök délelőtt a Villanyrendőr buszmegálló környékén bárki személyesen kaphat segítséget a 2023-as miskolci részvételi költségvetés ötletbenyújtásában. A szakemberek tanácsokat adnak arról, milyen a jó ötlet, vagy akár helyben nyújthatnak be elképzeléseket a miskolci polgárok.

A visszajelzések alapján még mindig vannak miskolciak, akik szívesen veszik, ha segítenek nekik az ötletbenyújtás folyamatában. Ezért a szakmai stáb úgy döntött, hogy kitelepülések során ad lehetőséget a személyes konzultációra.

Szeptember 6-án, szerdán 15 és 17 óra között, majd szeptember 7-én 9 és 11 óra között a Villanyrendőr buszmegálló környékén találkozhatnak a miskolciak a szakemberekkel. Előbbi, a szerdai alkalomhoz Varga Andrea alpolgármester is csatlakozik.

A korábbi Nagy részvételi költségvetéses pizzázáshoz hasonlóan ezúttal is olyan kérdésekre kaphatnak válaszokat az érdeklődő polgárok, hogy mitől lesz jó egy ötlet, mik a szűrési kritériumok vagy hogyan alakul pontosan a részévételi költségvetés folyamata. A beszélgetések mellett a cselekvésre is alkalom nyílik, hiszen a szakemberek számítógépén keresztül akár ott, helyben is lehetséges az ötletbenyújtás.

A 2023-as miskolci részvételi költségvetés ötletbenyújtó fázisát a közelmúltban hosszabbították meg szeptember 30-ig a lebonyolítók, eddig közel 80 elképzelés érkezett be.

A folyamatról részletes leírást, további tájékoztatást és magát az ötletbenyújtást ITT találhatják az érdeklődők.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Kis mókusok, kis libák a Madármentő Állomáson Mályiban
Mókusokat is mentenek a madármentők
MiskolcKörnyezet
A Mályi Madármentő Állomás fő profilja ugyan a madármentés, de megalakulása óta befogad más bajbajutott kisállatokat is, és lehetőségeihez mérten segít rajtuk.
Képgaléria
Miskolci Soho
Egy éve született a Miskolci Soho
MiskolcKultúraÉletmódGasztroSzabadidő
Emlékszik még, milyen volt korábban a miskolci, úgynevezett bazártömb? Egy éve jött létre a belváros új közösségi tere, a Miskolci Soho. Az indulásról, a bulikról és a jövőbeli tervekről két alapítótaggal, Vass Lászlóval és Lipták Ádámmal beszélgettünk.
Képgaléria
Buborékok
Kritikus hét a Miskolci Nemzeti Színházban
MiskolcKultúra
Magyarország húsz elismert kritikusa érkezett a héten Miskolcra.
Kavecsánszki Gyula. Fotó: Pozsgai Péter/MMA
Bemutatták Kavecsánszki Gyula Garadna-kötetét Miskolcon
MiskolcKultúra
Miskolcon mutatták be Kavecsánszki Gyula Garadna népi építészetét feldolgozó kötetét, amely a művészet és a tudomány eszközeivel tárja fel a település értékeit, és a helyi közösségek megőrző erejére hívja fel a figyelmet.