Ugrás a tartalomra

Hegedűs Andrea közös kiállást szorgalmaz az akkuprogram ellen

Létrehozva
A DK országgyűlési képviselője is részt vett a kedden tartott alsózsolcai akkufórumon, ahol megígérte, a parlament elé viszi a város ügyét.
Kép
Fotók: Mocsári László

- Nekünk, mint politikusoknak az elsődleges feladatunk, hogy a lakosság érdekében fellépjünk és tiltakozzunk. A fórum ebből a szempontból is példaértékű volt: a polgármester, a helyi képviselőtestület, az alsózsolcai lakosok, az ország számos pontjáról érkező parlamenti képviselők és civil szervezetek egyként állnak ki az Andrada környezetet szennyező beruházása ellen. Úgy hiszem, csak így lehet eredményes ez a törekvés.

Sokan elmondták, milyen jogi lépéseket lehet tenni, hol kínálkozik esély a kormányzati terv megakasztására.

- Ezekkel én is egyetértek, de a megfelelő hozzáállás nélkül nem lehetünk hatékonyak. A parlamentben szeptember 25-én lesz a következő plenáris ülés. Egy biztos fel fogunk szólalni annak érdekében, hogy Miskolc közelében ne jöhessen létre akkumulátorhulladékot feldolgozó veszélyes üzem – ígéri Hegedűs Andrea, aki szerint a Fidesz politikusai elsősorban üzletet látnak az akkumulátorgyártásban.

- A fórumon is elhangzott, hogy 50 akkumulátorgyárat készülnek az ország különböző pontjaira telepíteni. Azonban az emberi élet nem üzlet tárgya, és ezzel kapcsolatban fel kell nyitni a kormány szemét. Ezt az országot ők irányítják, és az emberek nélkül nem tudnak hatalmon maradni – most pedig a saját szavazóbázisukat készülnek megnyirbálni – emelte ki a képviselő, nyomatékosítva, hogy az országgyűlésen biztos téma lesz az alsózsolcai akkumulátor-feldolgozó üzem.

Kép

- Ígérhetem, hogy nem állok meg egyetlen felszólalásnál - bár hozzá kell tennem, a megyével kapcsolatos interpellációimat mindig este fél nyolckor vagy hajnal fél kettőkor engedik elmondani, amikor szinte üres a parlament. Ezeknek a kiállásoknak mégis van haszna: azzal, hogy elhangzik, lesznek olyan személyek a Fidesz gépezetén belül, akik a hozzászólásokat később megnézik, és mérlegelik az elhangzottakat. Erre példa a státusztörvény, amit átnyomtak ugyan a törvényhozáson, de a tüntetések és a hangos tiltakozás hatására több ponton lazítottak rajta.

Hegedűs Andrea kifejtette, nem elégedett azzal a munkával, amit a kormány végez.

- Miskolcnak elég volt: a Fidesz csapás-csapás hátán „programját” le kell állítani. Be kell fejezniük a város és a megye leamortizálását – mondta, majd hangsúlyozta, a DK árnyékkormányának kidolgozott stratégiája van arra, milyen buktatókat kell elkerülni, hogy az ország haladjon, épüljön, és javuljon az emberek közérzete.  
 

Ez is érdekelhet

Miskolc több részén forgalomkorlátozásra, sávszűkítésre kell számítani
Miskolc
Miskolc útfelújítási programja miatt forgalomkorlátozást vezettek be a város több pontján, amelynek keretében folytatódik az Avas főútjának teljes körű felújítása is.
Miskolcot érintő fontos gyermek- és oktatásügyi kérdésekről egyeztetett Budapesten a polgármester
MiskolcOktatás
Dr. Kereki Judittal, a kora gyermekkori jólétért felelős államtitkárral tárgyalt Tóth-Szántai József polgármester, Nagy Boglárka aljegyzővel közösen, az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumban.
Kigyulladt egy nyerges vontató Miskolcon
MiskolcHavaria
Szabadnapos tűzoltők segítettek a nyerges vontató oltásában, amelynek a kereke kapott lángra a Zsolcai kapuban.
Növényvédelmi permetezésre figyelmeztet a Városgazda
Miskolc
Július 6-án (hétfőn) 21:30 órától – időjárási körülményektől függően – a vadgesztenyefák egészségének megóvása érdekében növényvédelmi permetezési munkálatokat végeznek.