Tordai Bence arról beszélt, hogy a lakhatás biztosítása és a hajléktalanság megelőzése érdekében át kellene alakítani a magáncsőd intézményét, újra be kellene vezetni a lakásfenntartási támogatást, valamint helyre kellene állítani "a szétszabdalt szociális biztonsági hálót".
Az országgyűlési képviselő a kormány szerepvállalását sürgette egy olyan, nem a saját tulajdonon alapuló lakhatási rendszerben, amelynek a szociális bérlakások, a kollégiumok és a munkásszállók is integráns részei lennének.
Tordai Bence hangsúlyozta, hogy a V. Naszályi Márta vezette I. kerület egy olyan szociális lakásügynökséget indított el, amelyhez egyre több ellenzéki önkormányzat csatlakozik.
A társelnök elmondta azt is, hogy évről évre kikéri azoknak az adatait, akik kihűlés miatt halnak meg. Hangsúlyozta, hogy minden évben több, mint 200 ilyen haláleset történik, és többségében nem hajléktalanok fagynak meg az utcán, hanem idős, magatehetetlen, szegény, kiszolgáltatott emberek a saját fűtetlen otthonukban.
Párbeszéd: tegyék alapvető emberi joggá a lakhatást!
Ez is érdekelhet
Otthonában köszöntötték a kilencvenéves Ica nénit
A még mindig saját lakásában, az Áfonyás utcában élő szépkorút az önkormányzat nevében köszöntötték fel a város képviselői.
A szolidaritási adó újragondolását kéri Magyar Pétertől is Miskolc polgármestere
Reagált Tóth-Szántai József arra, hogy a miniszterelnök elmondta: az önkormányzatoknak továbbra is be kell fizetniük a szolidaritási hozzájárulást.
Idén is csatlakozik Miskolc a kihívás napjához
Az idén 35 éves országos program célja, hogy felhívja a figyelmet a rendszeres testmozgás és az egészséges életmód fontosságára, valamint közösségi élménnyé tegye a sportolást.
Így alakul a parkolás a pünkösdi hétvégén
Közleményt adott ki a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. kedden.