Ugrás a tartalomra

Akkor és most: Az Erzsébet fürdő

Létrehozva
A régi és az új képeken az egykori Erzsébet fürdő látható. 
Kép

A miskolci Erzsébet tér 4. szám alatti ingatlan Adler Károly tervei alapján épült eklektikus stílusban 1892 és 1893 között. A megnyitás után szinte azonnal népszerű lett, ezért nem sokkal később európai minták alapján bővítették. Az átalakítás során áthelyezték a fűtőházat, és magas kéményt építettek hozzá (ezt 1974–75-ben felrobbantották, és ezzel megszűnt a széntüzeléses vízmelegítés), valamint a megközelíthetőség miatt vashidat építettek a Szinván (a Szinva befedésekor ezt is lebontották). Az ötvenes évek végétől a Miskolci Vízművek és Fürdők Vállalat üzemeltette a város többi strandjával egyetemben. A fürdő állaga 1994-re annyira leromlott, hogy be kellett zárni, két évvel később az ingatlan gazdát cserélt és néhány évre rá megkezdődött a felújítás Viszlai József tervei szerint. 2010-ben nyílt meg újra az Erzsébet fürdő, először alternatív gyógyászati központ működött benne, melyet hamarosan a hagyományos orvoslás váltott fel. A komplexum bővítését jelenleg tervezik, a régi fürdőépület elbontásával létrejött kavicsos parkolóban pedig az Avalon tervez ingatlanfejlesztést.

Kép

(Tajthy Ákos szövege, dr. Sáfrány Gy. József képeslapja, Juhász Ákos fotója)

Címkék

Ez is érdekelhet

Folytatódik a TÉR program: Miskolcon két bérlakásra pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és hozzátartozóik
MiskolcBelföldÉletmód
Országszerte húsz társasházi lakás, illetve lakóház kedvezményes bérleti jogára pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és közvetlen hozzátartozóik.
Drámaiság és hősiesség – sokszínű koncertet dirigál újra Lorenzo Castriota
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Április 13-án újra Miskolcra érkezik Lorenzo Castriota Skanderbeg. A Miskolci Szimfonikus Zenekar visszatérő vendégkarmestere emlékezetes miskolci és környékbeli operagálák, valamint bérletes estek dirigense.
Egy állomás az olimpia felé vezető úton
MiskolcSport
Tizennégy tagú magyar válogatott vesz részt a Grúziában jövő csütörtökön kezdődő és április 19-én záruló cselgáncs Európa-bajnokságon.
Járatseriffek helyett kalauzokat – vallja dr. Mokrai Mihály országgyűlési képviselőjelölt
MiskolcVélemény
Szerkesztőségünk beszélgetésre hívta a miskolci országgyűlési képviselőjelölteket, akiknek sztenderd kérdéseket tettünk fel a városunkkal és a terveikkel kapcsolatban, hogy megtudjuk, milyen elképzeléseket képviselnének megválasztásuk esetén a magyar parlamentben.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács Támogatási Program
A Miskolc Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.