Ugrás a tartalomra

Közmunkára ítélték a debreceni akkumulátorgyárak ellen tüntető momentumos képviselőt

Létrehozva
Közmunkára ítélték Szabó Bencét, a Momentum debreceni önkormányzati képviselőjét – szúrta ki a 24.hu.
Kép
Fotó: Szabó Bence Facebook-oldala

Negyvennyolc óra közmunkára ítélték Szabó Bencét, a Momentum debreceni önkormányzati képviselőjét – közölte a politikus a Facebook-oldalán.

A politikus július végén kezdett demonstrációba Papp László irodája előtt azért, hogy a polgármester írjon ki népszavazást az akkumulátorgyárak ügyében.

"Július végén néhány társammal blokád alá vettük Papp László irodáját, hogy ráébresszük, itt az ideje végre hallgatnia a debreceniekre és ki kell írnia a népszavazást az akkumulátorgyárakról. A blokádot követően maga a polgármester tett feljelentést ellenem. A nyomozás több mint 3 hónap után most lezárult. A hatalom nem hagyta szó nélkül, hogy kellemetlen helyzetbe hoztam őket. Elítéltek: 48 óra közmunkát kell letöltenem" – írta bejegyzésében a politikus, aki szerint így kívánják megfélemlíteni.



Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter idén májusban jelentette be a második debreceni akkumulátorgyár megépítését: A piacvezető CATL gyárának összértéke 7,6 milliárd euró. Ez Magyarország történetének legnagyobb zöldmezős beruházása, és egész Európa legnagyobb, folyamatban lévő kínai beruházása is - írja a 24.hu.

Ez is érdekelhet

Népkerti Szabadidőközpont, Miskolc
Újra megtelik élettel a Népkert: jön a Grund Piknik
MiskolcSportÉletmódEgészségSzabadidő
Minden szombaton 16 órától ingyenes közösségi sporttal, játékokkal és kötetlen kikapcsolódással várja a miskolciakat a Grund Piknik a Népkerti Szabadidőközpontban. A részvétel mindenki számára ingyenes.
melegvíz
Nincs melegvíz a belvárosban és a Győri kapu egyes részein
Miskolc
Szünetel a melegvíz-szolgáltatás csütörtök délután a miskolci belvárosban és a Győri kapu egyes részein.
Grizzly - görög táncház
Egy estére Görögország hangulata költözik a Csengey-kertbe
MiskolcKultúraSzabadidő
A mediterrán életérzés, az élő görög zene és a hagyományos táncok varázsolnak különleges hangulatot pénteken a Csengey-kertbe, ahol egy estére Görögország kultúrája kerül a középpontba.
Képgaléria
Lyukói árvákat segíthetünk adományunkkal
MiskolcSzabadidő
Szombaton a József Attila úti Auchanben találkozhatnak az állatbarátok a Lyukó Tappancsai Állatvédő Egyesület tagjaival és önkénteseivel. Az adakozók kutya- és macskaeledellel, valamint tárgyi adományokkal támogathatják az egyesület négylábú árváit.