Ugrás a tartalomra

Szombaton dől el Orbán Viktor sorsa

Létrehozva
Hétvégén tartják a Fidesz 30., tisztújító kongresszusát.

Szombaton tartják a Fidesz 30., tisztújító kongresszusát Budapesten, amelyen szavaznak a pártelnökről és a négy alelnök személyéről - közölte Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója szerdán az MTI-vel.

Elmondta, a rendezvényen 1500-1800 küldött és legalább ugyanennyi vendég vesz részt. Hozzátette: a tisztújító kongresszuson megválasztják az elnököt, az alelnököket és a párt bizottságainak vezetőit, tagjait, ugyanakkor nem hoznak formális döntést a Fidesz-KDNP EP-listavezetőjéről.

A kommunikációs igazgató közölte: a beszédeket a Fidesz szövetségeseinek nevében Semjén Zsolt, a KDNP elnöke kezdi, majd a határon túliak nevében Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke köszönti a kongresszust.

A Fidesz legutóbbi, 2021-ben tartott tisztújító kongresszusán a küldöttek újabb két évre választották pártelnökké Orbán Viktor miniszterelnököt, a Fidesz alelnökeinek pedig Kósa Lajost, Kubatov Gábort, Németh Szilárdot és Gál Kingát választották meg.

Camlapkép: A Fidesz vezérkara a ’90-es évek elején Forrás: Népszava

Ez is érdekelhet

A miskolci kerékpáros csapat tagjai vadregényes tájakon készültek a szezonra. Fotó: magánarchívum
Bibione környékén tekertek
MiskolcSport
Kerékpár: ismét Olaszországban edzőtáboroztak a Miskolci Road Cycling Club versenyzői.
A Deboti Racing Team hajója. Fotó: magánarchívum
Harmadik a Deboti Racing Team
MiskolcSportSzabadidő
Vitorlázás: Májusi Kilengés elnevezésű kétnapos verseny, Balaton.
Megújul az MVK utazástervezője: indul a MobilON+ alkalmazás tesztidőszaka
Megújul az MVK utazástervezője: indul a MobilON+ alkalmazás tesztidőszaka
Miskolc
A miskolci közösségi közlekedés új korszakba lép: 2026. május 26-án elindult az MVK Zrt. teljesen megújult mobilalkalmazása, a MobilON+.
Kiadták a figyelmeztetést: Miskolcot sem kerülik el a heves zivatarok?
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Figyelmeztető előrejelzést adtak ki Magyarország területére szerda éjfélig.