Ugrás a tartalomra

Máris üzenhetünk az Avasi kilátó százhuszadik születésnapjára

Létrehozva
Az elmúlt hatvan évről az elkövetkezendő hatvan évre.
Kép
Horváth Csongor augusztusi felvétele a munkálatokról

Ahogy arról lapunk folyamatosan beszámolt: Miskolc ikonikus épületét, az idén hatvanéves Avasi kilátót sokévnyi méltatlan mellőzöttség után a Kilátó ReStart program részeként, az Európai Unió által biztosított forrásnak köszönhetően a város felújítja.

A beruházás – csakúgy, mint maga a kilátó - szimbolikus a város életében, a többi közt azt is jelképezi, hogy összefogással még a legnehezebb időkben is jelentős fejlesztések tudnak megvalósulni, áll a városháza csütörtökön kiadott közleményében, melyben emlékeztetnek: az épület felújítása hamarosan befejeződik.

Kép
Juhász Ákos idén januári felvétele a hatvanadik "életévébe" lépő építményről

Éppen ezért Miskolc önkormányzata december 14-ig (csütörtök) olyan kedves vagy érdekes, saját, baráti vagy családi fotókat, esetleg történeteket vár, melyek valamilyen formában kötődnek a kilátóhoz. Ezeket az alábbi internetes elérhetőségen van lehetőség feltölteni.

A beérkezett képeket és szövegeket az idén hatvanéves, felújított Avasi kilátó átadásakor egy időkapszulásban helyezik el, aminek tartalmát újabb hatvan év múlva, 2083-ban láthatja majd az utókor.

Ez is érdekelhet

Kampányakkordok békére hangolva: újra Miskolcon járt a Fidelitas
MiskolcBelföld
"A jövőnk a béke!” mottóval rendezett Civil Akadémiát csütörtök este a Civil Összefogás Fórum (CÖF) miskolci klubja.
Kvaterka - Margit Pince
Új lendületet kap az Avasi Kvaterka
MiskolcKultúra
Az Avasi Kvaterka idén sport- és egészségtudatos programokkal bővül. A szervezők célja, hogy a közösségi élmény mellett az aktív életmódot és az Avas értékeit is erősítsék.
Nem maradnak éjszakára
MiskolcKultúraEgyház
Sok éven át 25 órán át olvastak fel Wass Albert-műveket, most már egyestés programot szerveznek. Pénteken este 6 órától lesz a Miskolci Wass Albert zenés-irodalmi felolvasó est.
Rendészeti ellenőrzést tartottak Komlóstetőn
Miskolc
Kiemelt rendészeti ellenőrzést tartott a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) Komlóstetőn csütörtökön. Az akcióban részt vett Hollósy András, Miskolc alpolgármestere is, valamint Bajusz Gábor önkormányzati képviselő.