Ugrás a tartalomra

Minap-indító (2023. 12. 05.): időjárás, levegőminőség, útinform, horoszkóp

Létrehozva
Jellemzően erősen felhős vagy borult lesz az ég, némi napsütés csak kevés helyen lehet.

Időjárás

A hószállingózás, gyenge havazás napközben fokozatosan szűnik. A déli óráktól délnyugat felől csapadékzóna érkezik, amely elsősorban hazánk nyugati felét érintheti. A Dél-Dunántúlon főként eső várható, máshol havas eső, majd egyre inkább havazás lesz a jellemző, de kiemelten az Észak-Dunántúlon, illetve kisebb eséllyel a főváros térségében ónos eső is előfordulhat. A délkeleti szél helyenként megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet -1 és +7 fok között alakul. Késő este -4, +3 fokot mérhetünk - írja kedd reggeli előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Levegőminőség

Rendkívül vegyes képet mutat a pmmonitoring.hu oldalon található térkép: a külső területeken alapvetően megfelelő a levegő minősége, de például a Szentpéteri kapuban, Görömbölyön, Lyukóvölgyben, vagy éppen az Avasalján szennyezett értékeket mutatnak a mérőállomások.

Útinform (a Miskolci Városgazda Facebook-oldala alapján):

Útlezárás:

Útzár a Bogáncs utcai vasúti átjáróban: a Bogáncs utcai vasúti átjáróban 2023. december 6. (szerda) 20 óra és december 7. (csütörtök) reggel 6 között a MÁV Zrt. megbízásából vágányszabályozási munkálatokat végeznek. A munkavégzés időtartama alatt a vasúti átjáróban a közúti forgalmat jelzőőrök irányítják. A vasúti munkagép áthaladásának idejére két alkalommal, várhatóan egy-egy óra időtartamra, az átjárót teljesen lezárják. Ebben az időszakban, aki teheti, úti célja eléréséhez válassza alternatívaként a 304-es utat.

Tovább tart a Repülőtéri úti vasúti aluljáró lezárása: Miskolc város csapadékvíz elvezetés fejlesztése című projektjének részeként felújítják a Repülőtéri utcai vasúti aluljáró csapadékvíz-elvezető rendszerét, ezért 2023. november 15-én az aluljáró közútszakaszát teljes szélességében lezárták. A lezárás eredetileg november végéig tartott volna, viszont 2023. december 12-ig meghosszabbították.

A Repülőtéri út a Szentpéteri kapu – Besenyői utca közötti szakaszon ez idő alatt átmenő forgalommal nem vehető igénybe.

Alternatív útvonalként északi irányból (Sajószentpéter felől), valamint ellenkező irányban (déli és keleti irányból), a Szentpéteri kapu – 306. számú út – Repülőtéri út / Besenyői utca / Várközi Lajos utca javasolt. A Repülőtéri út Szentpéteri kapu és vasúti aluljáró közötti szakaszán elhelyezkedő ingatlanok megközelíthetőségét a lezárás nem akadályozza.

Új forgalmi rend lépett életbe a belvárosban, miután átterelték a forgalmat a Dayka-átkötés elkészülő új szakaszára.

Az Uitz Béla utca felől érkező autósok nem tudják használni a Kálvin János utca Petőfi Sándor utca felé tartó szakászát, ezért a forgalmat a Meggyesalja utcára terelték, ahol az oda bekötő új szakaszt (Dayka-átkötés) megnyitották az autósok előtt a Dayka Gábor, illetve a Petőfi Sándor utca felé.

A Diósgyőr felől érkezők a Petőfi Sándor vagy a Dayka Gábor utcáról tudnak ráhajtani a Dayka-átkötésre, és onnan a Meggyesalján keresztül az Uitz Béla vagy a Papszer utca felé tovább haladni.

Szent István téri nagy parkolót innentől csak az Uitz Béla utca felől, a Meggyesalja utcáról ráfordulva, a Rácz György utcán keresztül tudják elérni az autósok.

A Petőfi Sándor utca 1. és 7. szám közti részét lezárták. Akárcsak a Rácz György és Hunyadi János utcát összekötő útszakaszt (a Bartók térnél) is.

Az Erzsébet téren található ideiglenes buszmegállót áthelyezték a Dayka Gábor utca új szakaszára, és megállót raktak a Meggyesalja utcára is.

A Kálvin János, Meggyesalja és Dayka Gábor utcák továbbra is munkaterületnek számítanak. „A végleges forgalmi rendnek megfelelő jelzőlámpákat később üzemelik be, az ideiglenes forgalmi rendről jelzőtáblák tájékoztatják a közlekedőket és az a tervek szerint az év végéig lesz érvényben”.

December 15-ig ismét teljes szélességben lezárták a Thököly Imre utcai Szinva-hidat.

A jelzőlámpák a Petőfi utca 1-3. szám előtt, a Kálvin J. utca - Erzsébet tér nagy parkolónál illetve a Meggyesalja u. – Rácz Gy. utca , továbbá a Kálvin J. u. – Papszer u. kereszteződésében nem működnek

Kiss Ernő u. – Thököly Imre utca kereszteződésben sárgán villognak a fényjelző berendezések.

Félpályás terelésre lehet számítani:

Árvíz u. 10
Benke J. u. 19
Besenyői u. 6
Előhegy utca 62; 134;
Kapitány u. 21
Kiss tábornok- Madách u. kereszteződés
Klapka Gy. u. - Coop-nál
Koboz u. 45
Kölcsey u. 1.,
Liszkay Gusztáv u. 2-4
Martinovics Ignác u. 4
Pattantyús u. 1
Pillangó u. 12.
Szathmáry Király Pál u. 8.
Szeder utca 3.
Temes u. - Ipoly u. kereszteződés

Horoszkóp

Kos

Szigorúan húzod meg a határokat, és kijelölöd az irányt, amit követni szeretnél. Most már csak azt kell elérned, hogy mások is ezt az utat járják, és ne egyedül, magányosan vívd a harcodat.

Bika

Szövetségeseket kell keresned a küldetésedhez, mert egyedül nem lesz mindenre időd és energiád. Szerencsére vannak a közeledben olyanok, akik ismerik a válaszokat, csak meg kell őket találnod.

Ikrek

Nagy tehertől szabadulsz meg, és ez azt jelenti, hogy végre a romantikára is lesz időd. Élvezzétek ki az együtt töltött időt, mert mind a ketten sokat meríthettek belőle, egyaránt feltöltekezhettek.

Rák

Nagy lendülettel fogsz valamibe, de az első akadályok gyorsan megakasztanak. Ne hagyd, hogy egy kis kudarc elvegye a kedvedet, mert még nagy sikerek várnak rád. Ezekért azonban minden bizonnyal dolgoznod is kell majd.

Oroszlán

Időt nyersz valamivel, és bár te is tudod, hogy ez nem a végleges megoldás, mégis örülsz, hogy az adott pillanatban elhárítottad a veszélyt. Azért ne könnyebbülj meg teljesen, dolgozz, hogy elkerüld a helyzet újbóli kialakulását.

Szűz

Valaki, aki fontos számodra, és aki szimpatikus neked, viszonozza az érzéseidet, és amikor ezt megtudod, az nem csak önbizalommal tölt el, de erőt is ad a folytatáshoz.

Mérleg

Lehet, hogy valaki csak klisékkel támogat most, de így is azt érzed, hogy van elég muníciód az útra. Most éppen a varázslat az, amiben meg kell tanulnod hinni, hogy tényleg megtörténjen a csoda.

Skorpió

Valaki válaszokat vár tőled, de te úgy érzed, még nem állsz készen erre a beszélgetésre. Jobban teszed, ha összeszeded a gondolataidat, mert már nem lehet sokáig elkerülni a dolgot.

Nyilas

Míg valakinek a döntésére vársz, úgy döntesz, hogy nem toporogsz egy helyben, hanem hasznossá teszed magadat, és magad is megpróbálsz elérni valamit abból, ami számodra is igazán fontos.

Bak

Olyan információk kerülnek a birtokodba, amik mások számára sokat érhetnek, de te még nem vagy biztos abban, hogy ki akarod-e adni őket. Egyelőre tartsd meg azt, amit tudsz, mert később még többet érhet a dolog.

Vízöntő

Sok minden múlik a tálaláson, ha most egy ötletedet a megfelelő formában tudod előadni valakinek, akkor sokkal nagyobb eséllyel találsz majd vevőt is rájuk, a támogatásra pedig most nagy szükséged van.

Halak

Próbálj uralkodni az indulataidon, de azt ne hagyd, hogy valaki visszaéljen a türelmeddel. Ha kell, állj ki a magad érdekében, hiszen nincs mit veszítened, így nem is félsz senkitől és semmitől.

(bien.hu)

Ez is érdekelhet

Paula Ginzo
A DVTK légiósa Európa-bajnoki ezüstérmes
MiskolcSport
A DVTK HunTherm kosarasa remekelt az aranycsatában. Paula Ginzo igazolta, hogy erőssége lehet a DVTK HunThermnek.
fotó: Mocsári László
Mesés délután (nem csak) kicsiknek az Avasi Arborétumban
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Játéék, mozgás és persze mese, mese hátán – igazi nyári programmal kedveskedtek a szervezők a Fenyőkertben a miskolciaknak.
Csermák Dániel
Dzsúdós bravúr: diósgyőri aranyérem
MiskolcSport
A hétvégén Észak-Macedónia fővárosában rendezték az ifjúsági cselgáncs Európa-bajnokságot.
Képgaléria
XIV. Dunán innen, Tiszán túl, Kárpát-medencei, ifjúsági, népművészeti tehetségkutató verseny
Kulturális kavalkád és népünnepély – lezárult a XIV. „Dunán innen - Tiszán túl” népművészeti verseny
MiskolcKultúra
A megmérettetés döntőjének a hagyományoknak megfelelően Miskolc adott otthont.