Ugrás a tartalomra

HungAIRy – folytatódik a plakátkampány Miskolc szállópor-mérőhálózatának megismertetésére

Létrehozva
A HungAIRy LIFE integrált projektben Miskolc önkormányzata és a Miskolci Egyetem több mint hatvan helyen telepített mérőegységeket városszerte.
Kép
Fotó: Városháza

A mérőegységekbe beépített szenzorok a levegőben megtalálható szilárd részecskék – a köznyelvben szállópor – mennyiségét mérik. Az aktuális szennyezettségi információk a pmmonitoring.hu weboldalon és a pmmonitoring applikációban ingyenesen elérhetőek minden érdeklődő számára.
 
A most januártól folytatódó plakátkampány célja, hogy a miskolci lakosok egészségük érdekében jobban figyeljenek a levegőminőségre, ennek érdekében minél többen használják a pmmonitoring.hu weboldalt és applikációt, hogy naprakész információt kapjanak városrészük aktuális levegőminőségéről. 

Kép

Ennek érdekében 2023. októberétől huszonöt buszmegállóban láthatók a plakátok. Ugyanezeken a helyeken már kint vannak a legújabb plakátok is, amelyeket 2024. január elején helyeztek ki a mérőrendszer további népszerűsítése érdekében - olvasható a városházi közleményben.

Ez is érdekelhet

Ingyenes a parkolás több miskolci helyszínen Mindenszentek idején
Miskolc
November 1-jén nem kell fizetni a legtöbb felszíni parkolóban, a temetők környékén pedig három napon át díjmentes a várakozás.
Képgaléria
Gallyazás, takarítás, útburkolati jelek festése az Avason
Utolsó állomásához érkezett az ünnepek előtt az őszi nagytakarítás
MiskolcKörnyezet
A takarítási program ideje alatt mind a tizennyolc választókerületben dolgoztak a Városgazda munkatársai, amelynek során kiemelt hangsúlyt kaptak a temetők.
Nyílt nap és jótékonysági kutyafotózás a Miskolci Állategészségügyi Telepen
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Már 239. alkalommal nyitja meg kapuit a nagyközönség előtt a Miskolci Állategészségügyi Telep: a következő Nyílt napot november 1-jén, szombaton 10:00 és 14:00 óra között rendezik meg, ahol a látogatókat szeretettel várják a telep munkatársai és négylábú lakói.
MVK 22-es busz
Így változott az MVK menetrendje az őszi szünet alatt
MiskolcOktatás
A változó utasforgalomnak megfelelve némileg kevesebb busz és villamos közlekedik a héten, az egyetemvárosba pedig, ahol nincs szünet, 22-es jelzéssel indulnak plusz járatok.