Ugrás a tartalomra

Egy miskolci és egy izsófalvai férfit is megtalált a Neptun mentőcsapat

Létrehozva
Egyetlen nap alatt kétszer kértek segítséget a mentőcsapattól eltűnt ember felkutatásában, de mindkét akció szerencsésen zárult.

Az első riasztás péntek kora hajnalban érkezett, amikor egy izsófalvai férfi ismeretlen helyre távozott és nem adott életjelet magáról. Az eltűnt felkutatásához a rendőrség kutyás segítséget kért, amire végül nem volt szükség, mivel a férfit megtalálták és kórházba szállították - tudtuk meg. 

Kép
Neptun Búvár Klub és Mentőcsapat kutyás egysége a pénteki akción. Fotó: magánarchívum

A második riasztás péntek késő este érkezett a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőrkapitányságról. Egy miskolci férfi szintén ismeretlen helyre távozott otthonából és nem adott életjelet magáról. Ehhez kért a rendőrség mentőkutyás segítséget - osztotta meg a Neptun Búvár Klub és Mentőcsapat a Facebook-oldalán. 

A Neptun Mentőcsapat kutyás egysége rövid időn belül a helyszínre érkezett három gépjárművel, három fővel és két mantrailinges és két területkereső kutyával és az éjszakai kereséshez megfelelő technikai eszközökkel. A mantrailinges nyomkövető kutya szagnyomok alapján a csapatot az eltűnt személy lakásától a buszmegállóig vezette. Viszont a mentőegység nem bukkant a férfi nyomára se a megálló környékén, se a busz útvonalán. Ennek következtében hajnali egy órakor fel kellett függeszteni az akciót.

"Kora reggeli órákban érkezett a jó hír, hogy az eltűnt személyt épségben megtalálták" – írta közösségi oldalán a mentőcsapat.

Ez is érdekelhet

Miskolcot érintő fontos gyermek- és oktatásügyi kérdésekről egyeztetett Budapesten a polgármester
MiskolcOktatás
Dr. Kereki Judittal, a kora gyermekkori jólétért felelős államtitkárral tárgyalt Tóth-Szántai József polgármester, Nagy Boglárka aljegyzővel közösen, az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumban.
Kigyulladt egy nyerges vontató Miskolcon
MiskolcHavaria
Szabadnapos tűzoltők segítettek a nyerges vontató oltásában, amelynek a kereke kapott lángra a Zsolcai kapuban.
Növényvédelmi permetezésre figyelmeztet a Városgazda
Miskolc
Július 6-án (hétfőn) 21:30 órától – időjárási körülményektől függően – a vadgesztenyefák egészségének megóvása érdekében növényvédelmi permetezési munkálatokat végeznek.
Diósgyőri Jazz Tánc Klub
Világbajnoki sikerekkel és telt házas gálával zárta az évadot a Diósgyőri Jazz Tánc Klub
Miskolc
Kiemelkedően sikeres tanévet tudhat maga mögött a Diósgyőri Jazz Tánc Klub.